Švica, Švedska, Norveška?
Ali poznate, kako imajo urejeno države, katere ne dovolijo priseljevanje tujcev, oz. to omejujejo na način, da jim noben nič ne more, a vseeno ščitijo svoje avtohnone prebivalce na način, da ti imajo prednost?
Zanima me mogoče kakšna Švica, Švedska, niti ne vem katere države so to; zanima me kakšne so omejitve za države, kamor ne moreš priti kar živeti, ker se ti zazdi in ker bi pri njh živel boljše. V Avstraliji vem, da so določeni pogoji – starost, deficitarni poklic itd., kako je drugje, kaj in kje ti omejujejo? Hvala + lp
Najprej moraš definirat, kaj je lepše. Ali niso na Švedskem kalvinisti, pa mraz je tam 🙂 To pomeni, da veliko delaš in si preostali čas večinoma doma, pol leta skorajda ne vidiš svetlobe (no, razen za 3 ure na dan). Kaj je tu lepega … go figure 🙂
Podatki o pridobivanju raznih dovoljenje (za bivanje, za delo, ipd.) so neverjetno kompleksna zadeva.
Za EU tega ne rabiš, če si slovenski državljan, zato mislim, da bi moral relativno enostavno priti na Švedsko, če bi želel.
“Kar tako” pa ne moreš prav nikamor. VSaka država ima svoja pravila. Fora je le v tem, da ene so bolj liberalne, druge manj…
Pandora1
Go figure, kaj je slabše, če ne vidiš prave svetlobe za par mesecev ali če ne moreš dati kruha na mizo za svojo družino v “sončni Sloveniji”???
Jaz bi si preostali čas doma krajšal z vikinškimi 180 cm postavnimi skandinavskimi bjondami – igral bi šah z njimi, da mi ne bi bilo dolgčas. 🙂
Go figure, kaj je slabše, če ne vidiš prave svetlobe za par mesecev ali če ne moreš dati kruha na mizo za svojo družino v “sončni Sloveniji”???
Jaz bi si preostali čas doma krajšal z vikinškimi 180 cm postavnimi skandinavskimi bjondami – igral bi šah z njimi, da mi ne bi bilo dolgčas. :)[/quote]
Potem jaz tega ne bi razumela, da greš tja, da bi “boljše” živel, ampak le zato, da bi “živel”….
Pa sorry, če se meni Švedi ne zdijo tako postavni in bi imela malce težave si krajšat čas z njimi … sploh ker šaha ne igram … 🙂
Enkrat je bil en članek na rtvslo spletni strani, da so Švede razglasili za najbolj seksi moške na svetu. Ni mi jasno, kdo je to izbiral, ker so brcnili v temo. Če bi izbirala med Evropejci, do sedaj sem videla nekaj luštnih Francozov, je pa tudi precej luštnih fantov na ozemlju bivše juge. Pri Italijanih imaš pa vse sorte, meni so všeč temnolasci, ampak ne taki, ki imajo že rahlo ciganski izgled.
No, lepih mladeničev menda v Sloveniji kar imamo 🙂 So kar nekaj lent pobrali 🙂
http://www.siol.net/trendi/lepota_in_zdravje/lepota/2012/12/od_nekdaj_lepi_so_slovenci_sloveli.aspx
No, lepih mladeničev menda v Sloveniji kar imamo 🙂 So kar nekaj lent pobrali 🙂
http://www.siol.net/trendi/lepota_in_zdravje/lepota/2012/12/od_nekdaj_lepi_so_slovenci_sloveli.aspx%5B/quote%5D
Ja, tale Žan Cvet je dober. :))
Forum je zaprt za komentiranje.
[img]http://cdn.motinetwork.net/demotivationalposters.net/image/demotivational-poster/0905/swedish-girls-girls-swedish-sweden-lesbia-demotivational-poster-1242410129.jpg[/img]
[img]http://euro2012girls.com/pictures/best-swedish-girls-euro08_02-530×398.jpg[/img]