Stupid voters
drugo nedeljo so predsedniške volitve, drži da je predsednik pri nas bolj za okras, pa vseeno, a ni fenomen, ne glede koliko škode nam naredijo ( recimo vlade že od leta 2008 popravljajo škodo ki so jo naredile prejšnje vlade), da ne govorimo o korupciji, nepotizmu, klientelizmu… še vedno jih volimo? kaj smo potem? mazohisti? volillci sigurno nismo sadisti, ker potem bi tu in tam kakega politika dali na gavge( baje se to v demokraciji ne spodobi), ampak se vam zdi da je demokracija res tako dober sistem kot nas poskušajo politiki prepričati? kako bi vi naredili demokracijo res demokratično? namreč tole me vse bolj spominja na spravljanje ljudi v celofan zavito odvisnost od države in državnega aparata- oz samovoljnost vsakokratne vladne garniture…kaj nam je storiti da ne bomo po vsakih volitvah izpadli bedaki?
Ne gre to tako hitro kot ti misliš. V politiko se vrže marsikdo, a preživijo samo tisti z debelo kožo. Če pobliže pogledaš določene državne institucije, ugotoviš, da je tudi tam veliko “umazane igre”, pa ne gre neposredno za politiko. Vprašati se moraš, koga želiš imeti za politika. Diplomanta politologije, pravnika…ali nekoga, ki ima poklicno srednješolsko izobrazbo. Že pri slednjih se zapleta, ker se kasneje ugotovi, da imajo ponarejena spričevala. Mislim, da so pri nas problem “mreže”, ki jih ustvarjajo politične opcije. Koliko je služb, ki jih lahko dobiš izključno zaradi sposobnosti in izobrazbe? Bolj malo, vedno moraš imeti koga, ki reče kakšno besedo zate. Če si del mreže, pa sploh ni problema. Poleg tega imamo cel kup starejših politikov, ki so sicer formalno upokojeni, ampak daleč od tega, da bi bili resnično v penziji. :)) Mislim, da bomo še kakšno generacijo morali dati skozi, preden se bodo stvari normalizirale, ampak vsaka naslednja generacija je vse bolj komolčarska – k temu silijo izredne razmere v državi, nekaj pa je tudi privzgojenega na fakultetah, ker se že tam kaže tekmovalnost med študenti. Začni že pri osnovnem vprašanju – koliko poslancev je pri nas že odstopilo zaradi spornega ali celo nezakonitega dejanja? Mislim, da do sedaj le eden.
Jaz jih ne volim, ker se mi zdi nenormalno, da bi podprl nekega lopova, lažnivca ali pa člana politične stranke, ki zlorablja narod za svoje interese in interese tajkunov.
Sploh pa to več ni demokracija. Za demokracijo rabiš delujočo pravno državo. Kar pa Slovenija že zdaleč več ni.
Da ne izpademo bedaki, je potrebno nehati igrati njihovo igro ter jih nehati podpirati.
Razmišljati s svojo glavo in se zavedati, da nas ne more iz težav rešiti tisti, ki nas je v njih spravil.
Rabimo moralno avtoriteto, ne pa mafijašev.
To je pa ja čisto simpl…. samo “ta pravega” je treba volit.:)))))))[/quote]
kakšna pa so merila za tapravga? imaš v mislih konkretno osebo, stranko? za robija je to moralna avtoriteta, čeprav ne vem koga bi okarakteriziral za moralno avtoriteto, antilopa zagovarja profesionalne diplomate( oz diplomante iz politologije, meni je bila časih blizu ideja da bi politiki prihajali iz posebne “kaste”, ki bi jo že od rojstva vzgajali za to delo-ampak verjetno bi se tudi to izrodilo)…do sedaj še najbolj logična razlaga je ta, da nikoli ne sme priti na oblast ta ki si to najbolj želi, ampak nekdo ki se mu vladanje gnusi…nekako bi rekel da mora biti vldar nekdo , ki premore veliko empatije,sočutja in čustvene inteligence, ki zna motivirat ljudi da pokažejo najboljše v sebi in ki da ljudem vedeti, da je vsakdo enak med enakimi….
Pri nas (in ne samo pri nas 😉 je že volilni sistem že tako nastavljen, da s svojo glavo ne smeš razmišljat, ker drugače enostavno izpadeš oz te “strici” odstranijo iz “igre”. Plus tega sploh nimamo demokracije, ker ne moreš imet 20! let ene in iste ljudi na oblasti, ker to je diktatura.
Tako, da nima veze koga voliš ker je sistem tako postavljen, da je rezultat (kako bo kdo funkcioniral na oblasti), že vnaprej znan/določen. Zraven tega smo še uzakonili lopovščino/krajo družbenega premoženja….
Kaj ste/smo pa pričakovali drugega? :/
Še enega političnega:
Zakaj se na patijah ne zapirajo vrata?
Ker ima JJ prste vmes…
To je pa ja čisto simpl…. samo “ta pravega” je treba volit.:)))))))[/quote]
kakšna pa so merila za tapravga? imaš v mislih konkretno osebo, stranko? za robija je to moralna avtoriteta, čeprav ne vem koga bi okarakteriziral za moralno avtoriteto, antilopa zagovarja profesionalne diplomate( oz diplomante iz politologije, meni je bila časih blizu ideja da bi politiki prihajali iz posebne “kaste”, ki bi jo že od rojstva vzgajali za to delo-ampak verjetno bi se tudi to izrodilo)…do sedaj še najbolj logična razlaga je ta, da nikoli ne sme priti na oblast ta ki si to najbolj želi, ampak nekdo ki se mu vladanje gnusi…nekako bi rekel da mora biti vldar nekdo , ki premore veliko empatije,sočutja in čustvene inteligence, ki zna motivirat ljudi da pokažejo najboljše v sebi in ki da ljudem vedeti, da je vsakdo enak med enakimi….[/quote]
V visoki politiki (Državni zbor in Državni svet) bi morali biti najprej izobraženi ljudje, da vedo o čem sploh razpravljajo in da imajo normalne komunikacijske sposobnosti. Ne pa, da se ti zdi, da poslušaš gostilniško razpravo. Priporočljivo je, da je politik tudi (predhodno) dobro finančno situiran, s tem, da je premoženje pridobil na legalen, pošten način. Dobro je poslušati zunanje politike kadar ocenjujejo naše politike, ker v tujini težko “glumiš”. Največji problem pa je v medijih. Ti, žal, niso neodvisni. Mnogi mediji dosežejo, da ljudje nekega politika, ki je daleč od poštenosti, vidijo kot žrtev in ga še bolj vzljubijo zaradi domnevnega medijskega linča. Zelo malo TV voditeljev zna pri pogovoru s politikom ohraniti nevtralno, objektivno držo. Ni problem v njihovi politični opredeljenosti, temveč v tem, da te ne znajo skriti pred kamerami.
Glede na to, da že leta poslušamo bolj ali manj “gostilniške razprave”, se postavlja vprašanje ali ima res smisel, da imajo neko izobrazbo za to, da take trobezljajo. Efekta itak ni nobenega.
Menda je tu nekje pisalo, da zdrava kmečka logika lahko nadomesti (skoraj) vsak nivo izobrazbe, noben nivo izobrazbe pa ne mora nadomestit zdrave kmečke pameti/logike.
Glede na to, da že leta poslušamo bolj ali manj “gostilniške razprave”, se postavlja vprašanje ali ima res smisel, da imajo neko izobrazbo za to, da take trobezljajo. Efekta itak ni nobenega.
Menda je tu nekje pisalo, da zdrava kmečka logika lahko nadomesti (skoraj) vsak nivo izobrazbe, noben nivo izobrazbe pa ne mora nadomestit zdrave kmečke pameti/logike.[/quote]
Če moj avto popravlja nekdo, ki je avtomehanik, bo pa tudi zakone sprejemal nekdo, ki se vsaj približno spozna na vsebino. Saj ne rečem, so tudi primeri, ko se je nekdo s srednjo šolo v praksi precej naučil, pa je zato lahko dober poslanec. Po večini pa je v vsaki stranki nekaj posameznikov, ki se jim sanja zakaj gre, drugi pa so bolj ali manj glasovalni stroj. :))
Glede na to, da že leta poslušamo bolj ali manj “gostilniške razprave”, se postavlja vprašanje ali ima res smisel, da imajo neko izobrazbo za to, da take trobezljajo. Efekta itak ni nobenega.
Menda je tu nekje pisalo, da zdrava kmečka logika lahko nadomesti (skoraj) vsak nivo izobrazbe, noben nivo izobrazbe pa ne mora nadomestit zdrave kmečke pameti/logike.[/quote]
Če moj avto popravlja nekdo, ki je avtomehanik, bo pa tudi zakone sprejemal nekdo, ki se vsaj približno spozna na vsebino. Saj ne rečem, so tudi primeri, ko se je nekdo s srednjo šolo v praksi precej naučil, pa je zato lahko dober poslanec. Po večini pa je v vsaki stranki nekaj posameznikov, ki se jim sanja zakaj gre, drugi pa so bolj ali manj glasovalni stroj. :))[/quote]Pa so ti glasovalni stroj zato ker niso izobraženi ali zato ker so izobraženi? Po principu dipl. kripl, so mu v šoli tako oprali možgane, da sedaj samo še dviga roko kakor gazda kaže? Ker tisti mehanik s triletno poklicno šolo ni zabit (če ti zna popravit avto) je pa neukrotljiv in je tudi iz tega razloga šel na svoje (privat), da ga ne bodo je…..i v glavo.
Tak res ni za v (naš) parlament 😉 :)))
:/ :/
Saj drugače sploh ne moreš volit, kot stranko! Nato si potalajo glasove, da vedno “tapravi” dobijo stolčke. Saj so si to uzakonili, a si pozabila? :/
Čemu je pa bilo to namenjeno? Da so šli skozi zakoni o lastninjenju, o bankah…. in vsemu kar so rabili, da se zrinejo na (večno) ablast….bez ograničenja trajanja mandata je bilo nekoč, še pomnite tovariši? 😉
Hudič je ker tudi njihovi koristijo naše ugodnosti….. sedaj je treba le prepričat njihove, da voljo za nas pa bo…
Merila pri meni so takšna, kot za “ta pravega moškega”…. stroga.:))) Miroljuben, galanten, poln znanja, širokega obzorja, simpatičen, vljuden ……. :))))
Sploh pa ne maram kljukcev, pavlihatov, še najmanj pa takih, ki ne spoštujejo svojih najbližjih (družine) ker za take se itak ve, da jim za nič drugo ni mar, kot samo za njih same.
Ne, nimam v mislih nobene konkretne osebe, stranke pa sploh ne. Pa kolikor vem, kandidat za predsednika države ne sme biti strankarsko opredeljen in naj ne bi bil član nobene stranke.
Ma saj niso vsi v stranki čist out, včasih se tudi kak uporaben tulipan najde. Vsaj tako je videt od daleč 😉 Samo se potem kaj hitro usmradi in spet ni nič iz njega, ker se po sistemu mora, drugače mora izstopit že med mandatom. Če bi pa volili direkt osebo bi pa volivci imeli možnost nagradit nekoga, ki se je izkazal s pokončno držo nap. Tako pa je še v šartu vse skup obsojeno na propad in zadeva služi neki avtoriteti iz ozadja al od kod že :/
Mi pa res kot zmedene_ovfce hodimo na volitve in upamo, da tokrat nam bo pa uspelo…… beeeee – orwell animal farm.pres
No kakšna ofčica se tudi temu odreče/upre… 😉 :))))
Demokracija je sicer čisto OK politični sistem, ki pa žal lahko deluje le v manjših skupnostih. Večja kot je skupnost, bolj so stvari zamegljena in manjša je možnost nadzora nas “izbranci ljudstva”. Svoje k temu pa seveda dodajo tudi mediji, ki so danes večinoma v rokah tistih, ki danes “upralvjajo” z demokracijo in ki jim je hočeš, nočeš še edina prepreka pred totalnim prevzemom oblasti in katero jim v zadnjih letih odlično uspeva rušit. Da se p,zdarije, o katerih smo izdatno obveščeni, ne dogajajo samo pri nas, si lahko preberemo v tejle knjigi (kdor je nima, si lahko prebere objavljene odlomke):
http://www.ciceron.si/site/ciceron_knjige/david_craig_ukradena_evropa-2.html
Dejansko, kaj se dogaja v EU parlamentu, nismo praktično obveščeni skoraj nič, kljub temu, da se prav tam (in kjub temu,da domnevno imamo demokracijo) kroji tudi naša usoda. Namerno, ali ne?
Jaz jih ne volim, ker se mi zdi nenormalno, da bi podprl nekega lopova, lažnivca ali pa člana politične stranke, ki zlorablja narod za svoje interese in interese tajkunov.
Sploh pa to več ni demokracija. Za demokracijo rabiš delujočo pravno državo. Kar pa Slovenija že zdaleč več ni.
Da ne izpademo bedaki, je potrebno nehati igrati njihovo igro ter jih nehati podpirati.
Razmišljati s svojo glavo in se zavedati, da nas ne more iz težav rešiti tisti, ki nas je v njih spravil.
Rabimo moralno avtoriteto, ne pa mafijašev.[/quote]
Tudi jaz ne grem več na volitve. Nobenemu ne zaupam od teh, Zver je igralec, Pahor iskren, a mlačen, Turk pa snob. Edini ki sem ga spoštovala, je bil pokojni Drnovšek, zdaj pa lahko spravi v red tole mafijo samo še kak “hitler”, nobenega drugega se ne bi ustrašili in ščitijo lastne riti na pogubo naroda.
To mora biti človek, ki mu je mar za ljudi in dela v korist državljanov. Takšnega pa med znanimi politiki ni.
Nekaj takšnega sem imel v mislih. Ni potrebe, da je strokovnjak na vseh področjih in politik. Ampak, da poskrbi za to, da pravna država sploh deluje.
Mogoče tista ideja o svetu modrecev niti ni bila tako slaba. Le absolutno oblast bi morali imeti, da bi lahko z oblasti zmetali mafijo ter poskrbeli za to, da odgovarjajo za ropanje države.:)
Res se gre za globalni proces.
Poglejte si film “Thrive”.
Kot torent se najde tudi s podnapisi.
Forum je zaprt za komentiranje.