Mnenje in izkušnje z alternativnimi oblikami zdravljenja
Zanima me, kaj menite o raznih alternativnih oblikah zdravljenja (če jim damo neko skupno ime), kot so akupunktura, homeopatija, hipnoza, bioenergija, zdravljenje z barvami ipd. Ali verjamete, da lahko pomagajo oziroma ali menite, da gre bolj za placebo efekt? Kakšne izkušnje s takšnimi oblikami zdravljenja že imate, s tem mislim pozitivne in negativne izkušnje? Ali se vam je že zgodilo, da je uradna medica zatajila in da vam je pomagala alternativna oblika zdravljenja?
Placebo efekt je kar dobro raziskan, sploh pred desetletji, ko so lahko delali kar konkretne poskuse (zdaj so prepovedani). Psiha ima pri zdravju veliko vlogo in tega uradna medicina preprosto ne upošteva.
Mislim, da je največja moč alternativnih metod ravno v tem, da zbujajo dober občutek pri človeku.
Na srečo pri meni zaenkrat odlično deluje kolikor toliko zdrav način življenja. Kar imam/sem imela težav, sem jih učinkoviteje od zdravnikov rešila sama. S tem seveda nočem reči, da ne rabimo medicine, da ne bo pomote, in če bo treba, bom takoj letela v bolnico. Nisem pa navdušena nad jemanjem zdravil “na pamet”. In glede na stvari, ki so jih dali skozi moji starši, lahko z vso odgovornostjo trdim, da se mora človek tudi sam pozanimati, kaj se dogaja z njim. V času interneta ni nobenih ovir za to.
Alexis, za alergije je verjetno homeopatija in akupunktura. Spodaj je en link.
http://www.aku-alergije.si/klasicna-akupunktura/terapije-klasicne-akupunkture.html
Bila sem pri kitajskem zdravniku. En velik nateg. Ne mislim, da so vsi taki. Ampak pri meni je bilo tako.
Namesto medicinske sestre oz. tehnika kot smo vajeni pri zdravnikih je bil tam nek moški. Ki je bluzil sto na uro.
Zdravnik ni razumel slovensko, angleško pa le na pol. Tisti njegov asistent je bil prevajalec med mano in njim. TUdi on je slabo govoril angleško. Prevajal je kar nekaj po svoje. In če sem jaz hotela zdravniku povedat po angleško, mi je kar skočil v besedo.
Nobene diagnoze, kar bluzenje.
Govorila sem o ginekoloških težavah, ta asistent je kar nekaj tretjega prevajal. Sem mu povedala, da kar mu govori, da ni res pa je še kar naprej bluzil.
V glavnem en pregled mi je bil dovolj. Naj bi pa super pomagalo, potrebnih pa naj bi bilo vsaj 10-20 obiskov za 35€.
Ne vem, če je prav, da sem gor napišem točno kdo je bil. Mogoče bi raje napisala le, da je bilo to na Celjskem.
Najprej je pregled, ki ga seveda moraš plačat. In potem ti povedo, da rabiš toliko in toliko akupunktur, ki stanejo 35€.
Pregled je bil cenejši, ker sem dobila kupon preko teh popustnikov. Ampak tudi za tisti popustniških pregled sem morala plačat (cca. 15€) in dobila nisem nič za ta denar.
Me pa zelo zanima, če je bil še kdo pri kitajskih medicincih in kako je zgledalo? Jaz verjamem, da so eni ok, mogoče tudi tale moj dela ok, ampak mene je na prvem pregledu močno odbilo.
Šla sem na bioresonanco, seveda z veliko mero skeptičnosti. Že prej sem se o vsem pozanimala, zdravniku sem postavila cel kup vprašanj in potem sem za hec šla v to:). Mene niso prepričali, nikakor! S pomočjo drugega mnenja (uradne medicine) in raznih laičnih raziskav, sem prišla do zaključka, da je vse to en velik blef. Takrat sem si vzela čas, ker me je res zanimalo, kaj je na tem. Tisti denar sem že zdavnaj odpisala. Kljub vseemu verjamem, da so ljudje, ki zaupajo alternativi, na njih deluje, čeprav je to placebo efekt. Sama nisem dovzetna za te stvari, z lepim govorjenjem me nihče ne prepriča, tudi ne iščem tovrstnih pozornosti, da bi se duhovno pomirjala:). Ker roko na srce, ljudje potrebujejo nekoga, da se jim posveti, jih posluša in razume…potem tudi marsikatera “bolezen” izpuhti. Veliko je v glavi:).
Druge oblike alternativnih zdravljenj težko komentiram, po moje bi mi bila še najbližje homeopatija, ki vsebuje rožce in nobenega čaranja:)).
Jaz imam nekaj izkušenj z alternativno medicino.
Zanjo sem se odločila zato, ker sem zelo občutljiva in probleme zaznavam prej kot jih uradna medicina “izmeri” – kar pomeni, da me obravnavajo nekaj mesecev, kot da sem nora, in šele potem ugotovijo “ups, pa ste imeli prav”. In tudi če se je moja osebna zdravnica zdaj tega naučila, je vsakokrat z novim specialistom isti šmoren.
Bioresonanca je zame najboljša diagnostična metoda. Ugotovijo stvari, ki jih uradna medicina ni sposobna. Najdejo vzroke, ne pa simptomov. Tako da – ko imam kakšno težavo najprej grem tja, da sploh ugotovijo, kam pes taco moli, in šele potem k zdravniku, da ga “usmerim”, kaj naj sploh raziskuje.
Alexis – sama sicer nimam težav z alergijami, vem pa, da so drugi zelo zadovoljni s terapijami bioresonance.
Glede drugih “alternativnih medicin”, homeopatija mi je tudi super. (Ko sem bila noseča in bolna v Avstriji, mi niso dovolili, da bi vzela Lekadol, ampak so mi dali neko homeopatsko zdravilo za zmanjševanje vročine. “Naših” na urgenci pa to sploh ni zanimalo, so bili celo jezni,,,). Ne poznam pa nekega dobrega homeopata v Sloveniji.
Limfna drenaža (terapevtska, ne kozmetična) je zame tudi super, za razstrupljanje telesa in blažitev določenih težav.
Pa veliko zaupanja imam tudi v indijsko medicino, ampak pri tej je tako kot pri kitajski – veliko šarlatanov in je težko najti nekoga, ki zadeve obvlada.
Kiropraktiki rešijo bolečine, s katerimi ljudje leta in leta živijo brez rešitve. Vendar tudi tu je treba bit pozorni: če ni res dober, ti lahko naredi veliko škodo in v bistvu še poslabša stanje (ne toliko v smislu bolečin, ampak zdravstveno)
Če potegnem črto: alternativa zna lažje poiskati vzroke, in jaz se je za to poslužujem. Za moje specifične težave alternativa ni najboljša rešitev (v smislu zdravljenja) – je pa simptome ublažila do te mere, da preživim (z občasnimi bolečinami in težavami) brez zdravil uradne medicine – kar je glede na škodljivost zdravil, ki bi mi jih dajali, super rezultat.
kot že rečeno, najboljša preventiva je zdrav način življenja, ne samo hrana in pijača.
Kdor uživa mastno hrano, veliko žit (testenine,kruh,riž,sladice) sladkor,krompir, kupuje konzerve,razne pakirane čipse,smokije…sladke pijače,pije veliko piva, gaziranih pijač,pri TV ne more brez prigrizkov, slanih in sladkih…da ne naštevam, tak človek ima črevesje bolno-zapacano.Presnova ne dela dobro, ker je črevo zapacano tudi izkoristek zdravih živil ni optimalen.
Najboljša je ekološko pridelana hrana (če nimate denarja za njo, si najamite kos zemlje in jo pridelujte) če zemlje ni v bližini še bolje, do tja kolesarite, ali tecite….
Ampak itak da ne (za večino od vas) je enostavneje in najceneje kupovati špricano zelenjavo in sadje in konzerve-malo dela seveda.
Poznam kar nekaj sosed, ki so debele in lene, ki pred TV hrustajo masten čips in sladke piškote-po možnosti z veliko margarine.Ko hodijo sopejo, so večkrat pri zdravniku kot kje drugje.
Podobnih let kot sem sam, tečem mimo njih, potem pa govorijo okoli:”joj a nima drugega dela kot laufat “….
Sicer pa kar se alternative tiče, največkrat zbolimo zaradi patogen ki jih vnašamo v telo (bakterije,virusi,plesni,zajedalci….) polno je tega….predno zdravnik ugotovi kaj nam je dejansko, nam predpiše vse polno različnih zdravil, ki samo škodijo našemu telesu.Zdravniku vsa ta zdravila jasno priporočajo farmacevtski giganti, ki jim ni mar za naše zdravje, nasprotno-oni od zdravih ljudi ne morejo živeti…zdravniki pa predpisujejo kar so se na faksu in na seminarjih naučili….program izobraževanja pa delajo farmacevtski giganti-ZASTONJ, zato tudi vlade farmaciji to področje odstopajo.Vsi seminarji so brezplačni, še več, zdrvanikom tam plačujejo kosila, večerje,izlete, vse samo da potem to svinjarijo ki jo skorpucajo skupaj nam predpisujejo.
Patogene zelo enostavno pobijemo v našem telesu z previdno odmerjenimi “zadevami” ki vsebujejo kisik-kisik je ubijalec patogen in naš zaveznik-pa še poceni skoraj zastonj je.
V mislih imam:
NaClO2-natrijev klorit
(Ca(ClO )2-kalcijev hipoklorit
H2O2-vodikov peroksid (prehrambena linija)
in še bi lahko naštel nekaj.
Farmacijski lobiji so uspeli, da na vsa ta sredstva ki so v prodaji res zelo poceni, proizvajalci rišejo smrtne glave in s tem ljudi strašijo, da bodo umrli, če bodo to zaužili.
Farmacevtski lobiji točno vedo in obvladajo psihologijo, LJUDI JE TREBA PRESTRAŠIT in takoj bodo postali naši kupci in posledično bomo imeli velike dobičke…
spomnite se prašičje gripe, pa te in one gripe….samo spustili so novico v javnost, pa so vse vlade sveta stale v vrsti za TAMIFLUJEM in cepivom, POTEM PA SO GA METALE PROČ !!
In kdo se je zadnji smejal????
FARMACIJA !!!
Googlajte in iščite podatke kako se s kisikom pobije patogene, kako se dozira, kako se redči z vodo, da ne pride do težav in izvedeli boste, da lahko pobijete patogene za nekaj drobiža.
se strinjam, da veliko ljudi uživa nezdravo hrano in pijačo-posledično so bolni.Tisti ki še niso, še prav gotovo bodo.Lata nazaj se ni jedlo take hrane, ampak zelo skromno, pravzaprav telo potrebuje skromno hrano.Raka je bilo zelo malo, srčno-žilnih bolezni tudi malo, sladkorne pravzaprav skoraj ni bilo.Če se je človek slabo počutil mu je zdravnik predlagal klistir, ali pa mu spustil malo krvi, pa je bil zdrav.
Sicer pa, kakor kdo hoče tako naj živi, to naj pije in je!
Samo ne pol jamrat, da so dolge čakalne vrste po ambulantah, pa da so draga zdravila (strupi pravzaprav).
Forum je zaprt za komentiranje.