Prihodnost
Ali bi vas prihodnost prikazana v videu razveselila ali razžalostila?
Kakšno je vaše mnjenje o čedalje večji vlogi tehnike/tehnologije v vsakodnevnem življenju? Prednost ali ovira?
Kako daleč smo pripravljeni iti?
Future Store:
Lahko je prednost, če bi hkrati ostajali v stiku z naravo in s samim sabo. Če se pa zanašamo samo še na tehnologijo, pa sčasoma postanemo kot roboti. Brez da pogledam video.
Vsak tehnološki pripomoček je sredstvo, ki nam olajša delo. Ampak zgleda, kot da pri tem ne poznamo več meja in bi radi, da namesto vse postori tehnologija. Sploh nam ne bo treba več misliti in si zapomniti stvari, ker imamo vse na dosegu roke, na vse nas spominja tehnologija, tudi odločitve sprejema. Posledično postajamo neodgovorni kot otroci ali pa še manj. Čeprav tudi z vso tehnologijo, ki je, se da ostati v stiku, če se seveda ne zanašamo na njo. Ampak danes si že skoraj vsak želi bit v stiku z najnovejšimi produkti, sicer ga družba ne bo sprejela, tako vsaj posameznik verjame. Saj ljudje ne kupujejo in uporabljajo novih izdelkov, ker bi to potrebovali, ampak zato, da se med drugimi ne bodo počutili manj vredno oziroma, da se bodo počutili vrednejše. Žalostno je, kam to vodi.
Razžalostila.
Vse preveč izgleda umetno, mrtvo, hladno, “popolno” v nekem matematičnem smislu.
Ovira. Zaradi napačne uporabe same tehnologije in tehnike.
Človek služi tehniki, ne pa tehnika človeku.
Včasih so nas prepričevali, da naj imamo več raznih aparatov, da bomo imeli več časa..A hkrati se povečujejo razne zahteve in merila, kar pripelje do tega, da imamo dandanes večinoma manj časa za sebe in manj duševnega miru. Prav tako se povečujejo zahteve na delovnem področju, kjer delamo vedno več in vedno dlje…..
Forum je zaprt za komentiranje.