Tako zelo ŽELIM
Zdravo,
imam specifičen problem. Stara sem 33 let in imam zelo malo intimnih izkušenj z moškimi. Imam podzavesten strah pred spolnim moškim udom. (kar je izključno “mamina šola”!-saj me je vzgajala, da je spolnost nujno zlo, grešno in “naj se samo pazim”, če me slučajno “dobi” ..itd.
V glavnem kljub fizičnem izgledu, ki mi ga zavida marsikatera ženska, sem pri posteljnih aktivnosti in kar se moških tiče- ČISTA TEMA ali sivo povprečje.
Sama sem sedaj na tej stopnji, da povsem razumem in zdravo sprejemam, kaj spolni (intimni) odnos je, želim si moškega-vsega in ga ŽELIM iskreno in intenzivno zadovoljit.
No, in sedaj se mi pojavi vroč problem: S kom in kako!
Želim moškega, na katerem bi se “učila”. Želim se spolno prebudet, razživet in se predat moškemu v celoti. Ker po vseh psiho analizah, študijih, primerih, je edino to prava pot! Spolnost mora bit predana in brez sramu (pa tukaj ne mislim, kakšnih perverznih traparij!) Pač pa razumem in sprejemam svojo spolno potrebo in želim sprejet in v polno zadovoljit moško spolno potrebo.
Kar ne želim je to, da se začnem emocionalno vezat na moškega, ki ga ne bi znala tudi fizično potešit…z moškim želim biti spovsem sproščena in usklajena.
No, to sedaj ŽELIM spremenit.
Najprej želim pridobit posteljne izkušnje in šele na to poskati moškega, ki bi v ustrezal…ker ne verjamem več, da je možno obratno (če bi se to zgodilo, pa toliko bolje!)
Kaj menite?!! Vsak nasvet bo zelo dobrodošel..
Hvala vsem, ki mi boste kaj pametnega spisali..svetovali…
LP
Moj problem je bil ta, da sem se globoko emocionalno ” vezala” na mošlega, ko bi pa moralo priti do intime, pa sem ne da bi se tega sploh zavedala “zbrisala”. Predvsem zato, da ne bi videl, kako lesena (leva?!) in nesproščena sem. In mislim, da tudi tukaj leži vzrok, zakaj še nisem uspela najti kompatibilnega partnerja. Nisem se znala “odpret.
Najprej kar bo treba naredit je, da partnerju poveš tole, kar si tu napisala, da te bo razumel. In če ti bo dal občutek, da te razume, se mu boš tudi sama lažje predala, korak za korakom. Da se nisi znala odpret, se ti je samo zdelo, ker nisi zbrala poguma.
To verjetno leži v nekih blokadah, kot si zapisala, da si bila z moškim, s katerim sta imela globjo emocionalno vez. Vendar ko je prišlo do intime si zablokirala in ga skenslala. Ali se ti je kaj takega zgodilo v otroštvu, mislim ali so te starši vzgajali v strogem krščanskem duhu? Poleg mame kot si zapisala, da te je nenehno strašila pred moškimi, kako je bilo doma kakšen odnos imaš z očetom? Saj to vsi vemo za deklico je prvi stik z moškimi njen oče.
To ti odsvetujem, da si dobiš nekega tipa kar tako malo za vajo, mislim upam da imaš vsaj toliko morale da lahko spiš z nekom ki ga res ljubiš. Če pa hočeš vaditi pa obišči tole spletno stran http://www.venera-shop.si/ pa si nabavi kakšen vibrator ali drugi pripomoček in vadi na njemu sproščanje in vse skupaj. S tem boš tudi spoznala sebe kaj ti paše kaj ne, kako se lahko sprostiš, kako se ti telo odziva itd.. Veliko bolje in varneje kot pa kar nek moški da bi ga imela za vajo.
Aja, še to ne krivi svoje mame če ti je to tupila v otroštvu, ker drugače še ne zna reagirati. V bistvu te je s tem samo hotela zaščititi sigurno ni imela slabih namenov samo enostavno ni znala drugače. Odpusti ji.
a si ne upam
Emocionalna komponenta je zelo pomembna v zvezi, še posebej pri (veliko) ženskah! Ker če tega ni, da ženska nima resnično rada moškega, je tudi spolnost najčešče nezadovoljiva, prisiljena, kvečjemu za bežne avanture – saj veliko žensk (tudi moških) ne more telesno oz. spolno predajati partnerju, če nekaj ne čuti do njega. Šele s čustveno predanostjo lahko ženska zaupa (govorim o določenem tipu žensk, med katere spadaš verjetno tudi ti), se sprosti in toliko lažje predaja v spolnosti. Če poskušaš narediti oster rez med čustvi in spolnimi potrebami, je ponavadi zato, ker te je strah, da bi te ranil, da bi bila prizadeta. In če ni zaupanja, se tudi v spolnosti težje predajaš, kar vpliva na (fizično) sproščenost.
Prvo poskrbi za svoje potrebe. To mora biti vzajemno, ne da samo ti daješ in “osrečuješ” moške, z enako intenziteto se ti mora tudi moški posvetiti, da tudi prejemaš. Ne poskušaj v partnerju “zadovoljevati” svoje nikoli zadovolj(e)ne matere, ker to ti bo vedno spodletelo, ampak pusti se za spremembo “razvajati”, naj bo moški tisti, ki nekaj naredi zate. Ne bodi zgolj “razdajalska”, ki si želi ustreči drugim in v tem vidi edino izpolnitev svoje ženske oz. spolne vloge, ker te vloge si se najverjetneje priučila, druga plat sebe pa je ostala v senci, nerazvita, ko bi morala tudi “jemati” in biti “egoistična”, torej poskrbeti za svoje lastne (ne samo spolne) potrebe, ker s tem ni nič narobe.
Moraš najti takšnega moškega, ki mu boš lahko popolnoma zaupala, potem te ne bo strah, da bi se morala pred njim dokazovati ali igrati neko drugo osebo. Če te bo razumel, se ti bo znal v pravšnji meri tudi posvetiti, da se boš lažje odprla. Zaskrbljena bi lahko bila samo takrat, če bi naletela na takšnega, ki bi te imel namero izkoristiti samo za seks. Lesene so dejansko le prostitutke in njihovi klienti, ker te komaj čakajo, da opravijo. Takšni plehki moški, ki jim je porno igralka merilo za dobro ljubimko, niso zate, še slabše pa, da si takšno jemlješ za vzor. Ne rabiš oz. ne smeš igrati nekaj, kar nisi ti.
Motiš se, ja. Sploh ni nujno, da so mlajši zanič in starejši dobri v postelji.[/quote]
Hah, tu pa si slabo razumela, ker samo na seks ciljaš (pa to celo v tej vročini)! 🙂
On je mislil, da starejši niso tako “štorasti” in bolje razumejo ženske ne samo na fizični ravni. 😀
Emocionalna komponenta je zelo pomembna v zvezi, še posebej pri (veliko) ženskah! Ker če tega ni, da ženska nima resnično rada moškega, je tudi spolnost najčešče nezadovoljiva, prisiljena, kvečjemu za bežne avanture – saj veliko žensk (tudi moških) ne more telesno oz. spolno predajati partnerju, če nekaj ne čuti do njega. Šele s čustveno predanostjo lahko ženska zaupa (govorim o določenem tipu žensk, med katere spadaš verjetno tudi ti), se sprosti in toliko lažje predaja v spolnosti. Če poskušaš narediti oster rez med čustvi in spolnimi potrebami, je ponavadi zato, ker te je strah, da bi te ranil, da bi bila prizadeta. In če ni zaupanja, se tudi v spolnosti težje predajaš, kar vpliva na (fizično) sproščenost.
Prvo poskrbi za svoje potrebe. To mora biti vzajemno, ne da samo ti daješ in “osrečuješ” moške, z enako intenziteto se ti mora tudi moški posvetiti, da tudi prejemaš. Ne poskušaj v partnerju “zadovoljevati” svoje nikoli zadovolj(e)ne matere, ker to ti bo vedno spodletelo, ampak pusti se za spremembo “razvajati”, naj bo moški tisti, ki nekaj naredi zate. Ne bodi zgolj “razdajalska”, ki si želi ustreči drugim in v tem vidi edino izpolnitev svoje ženske oz. spolne vloge, ker te vloge si se najverjetneje priučila, druga plat sebe pa je ostala v senci, nerazvita, ko bi morala tudi “jemati” in biti “egoistična”, torej poskrbeti za svoje lastne (ne samo spolne) potrebe, ker s tem ni nič narobe.
Moraš najti takšnega moškega, ki mu boš lahko popolnoma zaupala, potem te ne bo strah, da bi se morala pred njim dokazovati ali igrati neko drugo osebo. Če te bo razumel, se ti bo znal v pravšnji meri tudi posvetiti, da se boš lažje odprla. Zaskrbljena bi lahko bila samo takrat, če bi naletela na takšnega, ki bi te imel namero izkoristiti samo za seks. Lesene so dejansko le prostitutke in njihovi klienti, ker te komaj čakajo, da opravijo. Takšni plehki moški, ki jim je porno igralka merilo za dobro ljubimko, niso zate, še slabše pa, da si takšno jemlješ za vzor. Ne rabiš oz. ne smeš igrati nekaj, kar nisi ti.[/quote]
Matjažko, evo sedaj pa si se pokazal v luči, ki je meni všeč :)).
Misliš, da Paco ne samo, da se počuti 20, tako kot jaz, ampak je tudi dejansko 20? 😀
Paco ve, da ima star ptič trd kljun, bi sodil po njegovem pisanju. :)))
Evo, končno, pa tako se trudim, da bi ti ugajal, sem že skoraj obupal, zdaj je še samo korak do tvojega srca, pardon, do antilopinega golaža? haha :)) 😀
Ne poznaš starega trika moških – vedno govori to, kar želi slišati, če bi rad prišel do cilja, a ne? haah :)))
Tole, kar bi ti rada rešila, po mojem skromnem mnenju ne more biti izvedljivo brez moškega, ki te bo imel tudi rad! Mogoče ne ravno usodno in za poročit, ampak da bo čutil iskreno naklonjenost do tebe in ti do njega.
Kako si predstavljaš, da se boš sprostila in “predala” nekomu, do kogar ti čustveno ne bo kaj dosti? Ma ne vem no, kaj menite drugi?
Predvsem naj ti ne bo nerodno povedat, kako je s tabo, zaupaj človeku – ne podcenjuj moških. Ampak seveda ne povedat čisto vsakemu, ker bo vsaj polovici zrasel greben in se bodo takoj začeli tržit kot idealni za to opravilo.
A, ne, ne, saj si lepo napisal avtorici teme in ne meni. Saj vem, da si ti globoko v sebi dobra dušica, le da se včasih klovnovsko obnašaš, da se ne bi katera zaljubila vate :))). No, bolje da se umaknem, da se ne bi preveč vmešala v tvojo novopečeno zvezo s krivokljunko, če se ne motim. Ne bi ji rada skakala v zelje.
Ti ga z veseljem prepustim, taklega klepetavega filozofa, hitro bi počilo med nama hehe
Se strinjam. Obenem bi pridala, da takole sprejemanje, kot ga pričakuje avtorica, ljudje dobivamo od staršev, največkrat od mame (pa še to v otroštvu, ne v odrasli dobi), potem pač ne več. Oz. se moramo sprejemat v prvi vrsti sami, ne pa to brezpogojnost pričakovat od drugih. Se bojim, da boš znala bit vedno razočarana, avtorica, če boš toliko svojih želja prelagala na tuja ramena. Partner ni bog! Ni vsemogočen in te bo kdaj tudi (nenamerno) prizadel.
Pričakuješ od enega random tipa, da te bo razvajat,m te sprejemal, te učil in istočasno prejemal od tebe? Kako, če se pa ne upaš predat niti moškemu, na katerega se kot sama praviš močno čustveno navežeš??? Mogla boš premagat ta strah in se pognat v vodo, tvegat da boš znova razočarana, amoak povečini je naš pogum nagrajen :)ž
Bližine z moškim se bojiš, čustveno si jim kinda prijateljica, seks je pač nadgradnja tega in še bolj intimno dejanje, sploh če je z nekom, ki ti nekaj pomeni.
Koliko potencialnih vez si takole zrušila? Si kdaj pomislila na pomoč terapevta?
Zdaj je prevroče za treninge..:)
Saj bi avtorica rada premagala ta strah in terapija soočanja je edina prava možnost, da spozna kdo je.
Ni enostavno preseči podzavestne vzorce in strahove. Za kaj takega je treba kar nekaj časa in volje, da sebi dokažemo, da obstaja še drugačna realnost, kot tista, ki jo nosimo v sebi.
Hmm, kot jaz vidim zadevo, imaš dve možnosti. Ali greš po klasični poti, spoznaš tipa, ki ti je všeč in potem mu v bistvu poveš to, kar si nam napisala – in greš od tu naprej…
Druga možnost pa je, da si omisliš sex-frienda – torej prijatelja za seks. Ki ti je vešč, te fizično privlači, bi z njim seksala, imata vzpostavljenega dovolj “prijateljskega odnosa”, da te bo znal popeljati skozi to fazo in da se mu boš ti dovolj prepustila (zaupala).
Drugih možnosti ne vidim. Kot ti je matjažko napisal, če ne boš osebi zaupala (in torej imela z njo vzpostavljen nek odnos), se bojim, da bo šlo bistveno težje.
p.s.: Ni res, da rabiš starejšega. Če pogledam svojega moža, lahko brez težav rečem, da je imel na začetku najinega razmerja ogromno potrpljenja na vseh področjih, danes je pa bolj zahteven in neučakan.
Forum je zaprt za komentiranje.