Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Zakaj h kozmetičarki?

Zakaj h kozmetičarki?

Še huje, nisem le nepobarvana, tudi h kozmetičarki ne hodim. Spet čudo žensko.

Sicer sem že šla 3x na nego kože h kozmetičarki. Za vsak k drugi. Pa vedno svetujejo uporabo tisoč in ene žavbe. Enkrat sem dobila vzorce kreme, ki jo je tudi uporabila pri negi, pa jih nisem porabila. Zakaj? Drug dan po negi sem imela mozolje. Krasna nega, če ti povzroči mozolje.
Pa druga kozmetičarka, ki ji nikakor ni bilo jasno kako, da si ne pulim obrvi. Le zakaj bi si jih, če me pa že sedaj pogosto pečejo oči, ko mi znoj priteče v oči? Populjene obrvi bodo še manj zadrževale znoj.
No tretja kozmetičarka pa je bila vsaj tiho, ni komentirala nepuljenja, ni ponujala nobenih kremic.
Ampak rezultat po negi? ENkrat mozolji, 2x pa sicer ni bilo negativnih reakcij, ampak nekega vidnega pozitivnega učinka pa tudi ne?
Zakaj torej tako nujne nege? Zakaj pa moški tega ne rabijo?

3 x si bila pri kozmetičarki, 3 x si imela priložnost postaviti zadnje vprašanje, zakaj tega moški ne rabijo….sama še nisem bila pri nobeni pa me niti ne mika, ja nas je več takšnih pa ne delamo iz tega problema. Če je koža ok, ni nekih večjih težav s porami, mozolji in da si znaš sama oblikovati obrvi ipd, torej čemu si sploh šla tja – radovednost ali ker hodijo druge?

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Jaz ne hodim in praktično ne poznam nobene, da bi hodila oziroma se vsaj ne pogovarjamo o tem. Sem bila mogoče dvakrat v življenju in se mi ne zdi, da je koža kar zasijala potem. Ko so se pomirili vsi tisti izpuščaji in rdečica po obdelavi, so bili že nazaj regularni mozoljčki in ogrci. Kaj točno naj bi bilo torej dobrega pri vsem skupaj?

Uuu, kull moja tematika, ker sem bila ravno pred 2 dnevi pri Kahnetovi, prvič v lajfu sem bila pri kozmetičarki imela 40% popust tako da sem samo še 60 € doplačala. Sicer mi ni nič posebnega delala, imam samo suho kožo, ostalo vse kull. So pa full prijazni in dobila sem ogromno testerjev. Drugače pa nimam potrebe hoditi h kozmetičarjem vse sama naredim.

Okay, to je moje mnenje glede kože. Lepota izhaja iz notranjosti, če boste dobro jedli, torej minimalno mesa ali skoraj nič, od tekočine samo voda, minimalno olja, minimalno sladkarij, nobenega kajenja, kadilci imajo najslabšo kožo kar je možno, tudi alkota nobenega to vse škoduje koži. Nobena krema ti ne odpravi gub, NOBENA, samo botox odpravlja gube, dobra hrana in dobra genetika. Vse ostalo sploh za nas mlade ženske, ne uporabljajte nekih agresivnih krem proti gubam, ker s tem koža samo izublja odpornost. Če imate suho izsušeno kožo uporabljajte nivea-temno modro kremo ali pa od eucerina je tudi zelo dobra, vichy totalno agresiven no vsaj moja izušnja je taka.

Kozmetičarji pač tako kot frizerji služijo predvsem. Jst kozmetičarjev ne potrebujem, si maske naravne domače sama mešam pozimi ko imam bolj suho kožo. Pri 28 nimam skoraj nobenih gub. Ne pozabimo genetiko, nekateri imajo slabšo kožo in se jim gube naredijo že v poznih 20, žal tako je. Seveda moški imajo tudi suho ali mastno kožo in mozolje. Oni tudi hodijo h kozmetičarjem ali pa so doma bolj vestni in uporabljajo kremo vsaj od niveje za moške po britju za vlago.

Nepobarvana, ko sem prebrala tvoj post, pišeš dosti stvari da te nega telesa ne veseli tako zelo, torej zakaj se sploh ukvarjaš s temi stvarmi potem, zakaj hodiš h kozmetičarjem? Če ti je to mučno pusti in uživaj v stvareh ki te veselijo. Nepobarvana če si dobila mozolje pri kozmetičarju, to pomeni da niso delali po higienskih predpisih, da te je ženska okužila s kakimi že prej uporabljenimi vaticami itd…

Samo 60€ si doplačala? Kako različne kriterije imamo. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ojej Princess28, upam da tega zadnjega nisi mislila resno. Bi prej rekla, da je kasnejši nastanek mozoljčkov le reakcija kože na preparate, kakršnih ni vajena oz ji ne odgovarjajo.

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]


Všeč so mi čudne ženske..:)

Zmedena_samica, vem precej o higienskih razmerah v beauty salonih, in vem da se jih ogromno ne drži predpisov žal. Večini se gre samo za €. Še sama si redno umivam čopiče za ličenje in jih nikogar drugega kot sebe ne ličim z njimi. Drugače kozmetičarke so samo za malo malo pikico na i. Če nekdo hoče dobro izgledati mora začeti najprej pri spremembi načina življenja, dobir hrani, ni se potrebno sedaj full gibati, že če samo dobro ješ se stanje telo, koža hitro preoblikujejo. Kozmetičarji ne delajo čudežev, veliko žensk pričakuje da jim bo koža po 2, 3 tretmajih kar zasijala, v bistvu je pa za tak rezultat potrebna celotna sprememba življenja.

Ja prvič v lajfu sem bila pri kozmetičarki, ker sem dobila od frenda za b-day bon da imam 40% popusta celoten tretma je bil 100 €, doplača sem še 60 €. Ne, ni mi to malo samo pač sem hotela izkoristiti ta bon, sem vedela da bom mogla doplačati. Kakšna je koža po tretmaju? Nič posebnega bi rekla, taka kot prej, kot sem že napisala nimam težav s kožo, mogoče je edino bolj navlažena sedaj. Samo to bi lahko tudi sama naredila s kako medeno domačo masko.

JA, ne smeš se zanemarit,. kožo moraš doma čistit, odstranjevat maščobo, odmrle celice, negovat. Nič ti ne pomaga, da greš 2x letno h kozmetičarki, če ostalih 363 dni ne narediš nič za svojo kožo.

Minimalna nega je čistilno mleko, tonik, dnevna krema, občasno še piling ali pa kaka maska (slednje jaz ne nucam).

Seveda koža reagira na masažo, na tretmaje, kako da ne bi, vsaka malo drugače, najpogostejša je rdečica, mozoljčki so največkrat od hrane (sploh po cukru!), ogrci so zamašene lojnice, naj me princess popravi.

Meni so kul recimo tisti listki, ki jih nalepiš na moker obraz na nos, brado in čelo, da ti vem pobere maščobo (vidiš po nitkah, ko listke odstraniš).

Drugače pa veliko vode za prekrvavitev celic in odstranjevanje strupov iz telesa. Pa dobra (čimbolj naravna) negovalna kozmetika.

Obrvi si čupaš samo takrat, kadar delaš make up oz. ko uporabiš senčilo. Tudi jaz si jih ne čupam redno. Ni pa nič katastrofalnega, če se jih ne. Če greš pa h kozmetičarki, pa se vzame, da ti je malo več kot samo mar za videz obraza, in nič nenavadnega, da se je obregnila ob obrvi.

Moraš bit pa tolko pametna, da se zavedaš, da karkoli naneseš na telo, se to vpije in nekje “zapomni”, zato ne uporabljaj cenenih maž, sploh pa ne tako, da par dni uporabljaš eno, potem nehaš, pa spet par dni drugo. Da se na koži pozna učinek, moraš neko kozmetiko nucat vsaj 3 tedne.

Jaz ne vem, kako lahko moški sploh preživimo brez vseh teh tretmajev in kozmetike…:)

S tem se pa zelo, zelo strinjam.
Hvala, da si z nami delila to 60-evrsko izkušnjo.

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

S tem se pa zelo, zelo strinjam.
Hvala, da si z nami delila to 60-evrsko izkušnjo.[/quote]
Jaz se tudi s tem strinjam…Ko pa enkrat začneš tako živeti in ko živiš tako več let, pa sploh več ne razmišljaš o tem, da bi podpiral kozmetične salone.

Saj obstaja tudi moška negovalna kozmetika. Vsaka malo bolje založena štacuna jo ima. Meni se zdi minimalno, da si dec vsaj nanese kremo po britju (pa še diši itak:) Vemo, da si lase umivate kar z navadnim gelom za tušat, ah, kako je easy bit dec!

Krivokljun-imaš popolnoma prav, če se ličimo je potrebno make up obvezno odstraniti z mlekom za kožo. Tonik je bolj za tiste ki imajo mešano ali mastno kožo. Ampak nekako osnova je vsaj mleko in po mleku kakšna negovalna krema odvisno od tipa kože. In čistimo si kožo zvečer in zjutraj. Tale post od nepobarvane me spominja na eno žensko, ki je imela full mastno kožo in je jokala da vse naredi da ne ve kaj naj še naredi za kožo. Sem jo pa vprašala kako si čisti kožo je pa rekla z vodo:) da si pač splahne z vodo kožo in to je to, samo zamislite si potem zakaj je imela tako mastno kožo, to so bile pore popolnoma zamaščene ker si ni redno negovala obraza.

Ja pa čim bolj naravno, nežno kozmetiko. Obrvi si je pa dobo puliti, ko nimamo na obrazu nič make upa, da tudi razkužimo pinceto. Ženske pazite na higieno pri make upu, pincetah, vatkah, čopičih itd..zraven imejte vedno še razkužilo da vse umijete pred in po uporabi. Na ta način se ne prenašajo mozolji in bakterije.

Ne uporabljam ne tonika, ne mleka, ne dnevnih, ne nočnih krem. Piling pa občasno. Uporabljam samo kremo za sončenje po potrebi pa včasih kremo za po sončenju.
Sploh ne vem zakaj vsi ti toniki, tisoč in ena krema?
Potem pa pudri? Le zakaj to, jaz sem ga do sedaj uporabila edino za prekrivanje mozoljev, ko sem še imela te težave.
Zakaj pa moški ne uporabljajo vseh teh tonikov, kremic? Vsaj večina ne.

Ja, sem eksperimentirala. Sem šla h kozmetičarki ja pa tudi k 1x k pedikuri. To je šele zapravljanje denarja. Moje noge po pedikuri niso bile prav nič drugačne kot prej. Aja, h kozmtičarki sem šla zato, ker sem imela svoj čas težave z mozolji. No pa so se po eni izmed neg pojavili mozolji še tam, kjer jih prej nikoli ni bilo in to taki kot jih tudi prej nikoli ni bilo. Zdaj pa tako nimam več težav z mozolji.
Veliko bolj koristno kot kozmetičarke pa pedikerke (izjema seveda osebe s težavami s kožo in s težavami pri nogah, če pa nimaš nobenih težav pa res ni potrebe) se mi zdijo obiski masaž. To pa odlično deluje, sprosti.

Ja pa nimam nobenih gub pa trde kože na nogah. Moja mama nikoli ni uporabljala nobenih krem, nobenih tonikov, nobenega pudra pa je videt 10 let mlajša.

Zakaj moški ne komplicirajo tako zelo?

Zato imam pa raje moške 🙂

nepobarvana:), če že tako sovražiš vso to nego, mogoče greš lahko na kako polje pa tam nabereš koprive pa se malo prebičaš z njimi. Je zelo osvežujoče.

Saj obstaja tudi moška negovalna kozmetika. Vsaka malo bolje založena štacuna jo ima. Meni se zdi minimalno, da si dec vsaj nanese kremo po britju (pa še diši itak:) Vemo, da si lase umivate kar z navadnim gelom za tušat, ah, kako je easy bit dec![/quote]
Marsikaj obstaja, pa še to ne pomeni, da moramo vse pograbiti, kar nam ponujajo.
Pa se začnite boriti za enakopravnost še na tem področju, da bo še vam biti easy..:)

Enostavno ne vem zakaj bi. Kaj bi imel od tega, če bi ?

Ti, ko uporabljaš tudi moško kozmetiko, že veš kaj je se da nabaviti in kaj se obnese :-)))))))))

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Še dobro, da imate moški drugačne poglede :). Če ugajam ženskam ali ne, mi prav dol visi.
Je pa zanimivo, da ste vsaj v tej temi, moški pokazali veliko večjo razgledanost in strpnost.

Saj obstaja tudi moška negovalna kozmetika. Vsaka malo bolje založena štacuna jo ima. Meni se zdi minimalno, da si dec vsaj nanese kremo po britju (pa še diši itak:) Vemo, da si lase umivate kar z navadnim gelom za tušat, ah, kako je easy bit dec![/quote]
Marsikaj obstaja, pa še to ne pomeni, da moramo vse pograbiti, kar nam ponujajo.
Pa se začnite boriti za enakopravnost še na tem področju, da bo še vam biti easy..:)

Enostavno ne vem zakaj bi. Kaj bi imel od tega, če bi ?[/quote]

Ti, ko uporabljaš tudi moško kozmetiko, že veš kaj je se da nabaviti in kaj se obnese :-)))))))))[/quote]

Hvala bogu, da imamo moderatorja, ker kak bi sicer šele perje frčalo med vama.

Ti, ko uporabljaš tudi moško kozmetiko, že veš kaj je se da nabaviti in kaj se obnese :-)))))))))[/quote]

Hvala bogu, da imamo moderatorja, ker kak bi sicer šele perje frčalo med vama.[/quote]

Kot ta prava samica sem zelo, zelo dlakava, krivokljunka pa je kot pav, tako da bi ona “izgubila” kakšno peresce ne jaz 😉

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Škoda, da si EQ ob tretmajih za 100€ ne poveča. Bi rekla, da celo pade.

Saj obstaja tudi moška negovalna kozmetika. Vsaka malo bolje založena štacuna jo ima. Meni se zdi minimalno, da si dec vsaj nanese kremo po britju (pa še diši itak:) Vemo, da si lase umivate kar z navadnim gelom za tušat, ah, kako je easy bit dec![/quote]
Saj menda obstaja tud že pasja negovalna kozmetika. Ja, a niste vedeli? Tudi pasja koža potrebuje nego. 😉

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Kot sem že zgoraj omenila. Čistilno mleko, kot že sam izraz pove, očisti koćo nečistoč, maščobe, vsega kar se je nabralo čez dan (oz. čez noč, ko se potimo in izločamo strupe iz telesa, koža je namreč na največji izločilni organ), tonik pripravi kožo na kremo, krema pa pač neguje, vlaži in hrani kožo. Make up nanesemo na očiščeno in pripravljeno kožo.

Za problematično kožo bi morala hoditi večkrat, ne zgolj enkrat.

Ah, kako smo si različni! Meni pa so masaže muke. Tako te zmasirajo, da te še par ur vse boli, seveda pa spet nič ne nuca, če ne hodiš redno.

Raje kakšna savna, mmm

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close