Pomanjkanje seksa – problem ali ne?
Sem v dolgotrajni vezi (10 let), zadnjih nekaj let poročena. Imava 21 mesečnico in 4 mesečnega dojenčka.
Muči me frekvenca najinih spolnih odnosov. Oz. bolje rečeno, ne vem ali bi me/naju morala mučiti in je narobe, da naju v bistvu ne, ali postane po toliko časa in dojenčku+malčku vsaka veza oz. odnos podoben :).
Odkar imava dojenčka skorajda ne seksava več, k “delu” se spraviva cca 1x mesečno. Razlog je v tem, da zvečer samo še crknjena padeva na kavč, uživava 2 urice v miru in tišini, pogledava kakšno nadaljevanko, pojeva, se pocrkljava (stiskava na kavču), ne da pa se nama kaj več. O tem sva se že večkrat pogovarjala, mož pravi, da mu enostavno zmanjka energije in da mu več pomenita tisti 2 urici prostega časa. V bistvu meni enako, čeprav me preganja misel da bi se “morala” kaj spraviti v akcijo :).
Ko pa se spraviva k seksu, nama je lepo, prijetno, ravno prav dolgo, znava se zadovoljiti. Ne bom rekla da se bliska in trese, ker po 10 letih veze se ne več, ampak vseeno nama je lepo.
V bistvu je bilo podobno tudi ko sva imela prvo hčerko, čeprav se je potem po določenem času razvilo eno tako najino fino seks obdobje, ki mi je bilo od cele najine seks kariere najbolj všeč. Bilo je cca 1x tedensko, na določen dan :), ampak seksi, prijetno, strastno, sladko…No, do nekje cca 7. meseca nove nosečnosti, ko sem postala preveč ogromna, da bi mi bilo še udobno. Pravzaprav sva tudi pred otroci seksala cca 1x tedensko, ker sva imela (predvsem jaz) stresne in naporne službe, po katerih sva običajno zvečer samo še padla na kavč in čez nekaj časa v posteljo (spat)). Seks sva pustila za čez vikend.
Z možem se o tem večkrat pogovarjava in pravi, da pač tako je, da je utrujen in da se mu ne da. Da me ima sicer rad, da sem mu všeč (tudi vizuelno), da me spoštuje in ceni. Če mu zapaše, se zadovolji sam in pravi, da mu je tako enostavno, ker je hitro in mimogrede. Tega ne povezuje s seksom. Res sicer je, da sva v zadnjih treh mesecih imela eno tako stresno obdobje, ker je ostal brez službe, ampak si je že prec cca 1 mesecem našel novo in čez nekaj dni začne spet delati. Sama sem na porodniškem dopustu. Ampak mislim, da ta dejavnik ni pomemben, ker midva v bistvu že zelo dolgo ne seksava zelo intenzivno. V bistvu se tudi meni najpogosteje ne da in sem sicer zadovoljna in srečna z možem in se v bistvu z njim strinjam….ampak preganja me, če morda posvečava premalo pozornosti temu stanju…
Na začetku veze, v študensktih letih, sva seksala večkrat tedensko :).
Sicer se imava rada, se veliko stiskava, lubčkava (pa ne na lice), si poveva in pokaževa da se imava rada itd. Večjih finančnih niti drugih težav nimava (z izjemo tega glede službe v zadjnih 3 mesecih, ampak tole sva oz. je mož že rešil). Varava se ne (v moževo zvestobo sem 10000% prepričana).
Kaj me zanima? Iskrena mnenja/izkušnje, kako je pri vas=? Ali je normalno, da intenizivnost seksa pade, oz. je komajda prisoten pri majhnih otrocih oz. dojenčku in malčku? Ali je veza lahko uspešna kljub malo seksa (če nobenemu to ne predstavlja velik problem)? Koliko vi seksate (v dolgotrajnih vezah)? Ali imate faze ko več in ko manj in s čim so pri vas povezane? Pa napišite po pravici 🙂
žnjbbb11
Jasno, da te to prizadene, če raje masturbrira, kot pa da bi spal s tabo, si te (po)želel.
Pa še to pove na tako omalovaževalen način, ker je “hitro in mimogrede”, kot da gre za obvezo.
Češ, “raje na roko”, kot pa da bi se posvečal tebi popolnoma, predano, strastno in dolgo.
Torej sporoča ti, da komaj čaka, da “opravi tisto” s tabo – razvrednoti te v ženski biti.
Tu spet poskušaš opravičiti njegovo brezbrižnost do tebe, kot da noseča ženska ni seksualno privlačna. Dobro veš, da bi ti bilo udobno, predvsem s tem, če bi pokazal kanček zanimanja zate, kot pa da je hladen.
Mislim, da se tebi niti ne gre toliko za seks, kot pa da bi mož pokazal neko željo, zanimanje zate, strast, dal pobudo, demonstiral, da mu nekaj pomeniš, da ga vnameš, pa nič od njega, a ne?
Ko pridejo otroci se to malo spremeni, vsaj dokler so še majhni in je veliko dela z njimi. Ko so večji in samostojnejši ostane več prostega časa. 1x mesečno je res za marsikoga malo, ampak kot je videti v tem kar si napisala, je to obema čisto cool, tako da ne vem v čem je problem. Saj sami sebi določamo merila glede sexa, zato ni treba mislit da “morata” sexat, če nobenemu ni do tega. Komu na čast? Bolj je važno to, da se razumeta, pa objemata in lupčkata itd. kot si opisala. Marsikje po 10-ih letih tega ni več, tako da cenita to in tudi ohranjajta.
Jasno, da te to prizadene, če raje masturbrira, kot pa da bi spal s tabo, si te (po)želel.
Pa še to pove na tako omalovaževalen način, ker je “hitro in mimogrede”, kot da gre za obvezo.
Češ, “raje na roko”, kot pa da bi se posvečal tebi popolnoma, predano, strastno in dolgo.
Torej sporoča ti, da komaj čaka, da “opravi tisto” s tabo – razvrednoti te v ženski biti.
Tu spet poskušaš opravičiti njegovo brezbrižnost do tebe, kot da noseča ženska ni seksualno privlačna. Dobro veš, da bi ti bilo udobno, predvsem s tem, če bi pokazal kanček zanimanja zate, kot pa da je hladen.
Mislim, da se tebi niti ne gre toliko za seks, kot pa da bi mož pokazal neko željo, zanimanje zate, strast, dal pobudo, demonstiral, da mu nekaj pomeniš, da ga vnameš, pa nič od njega, a ne?[/quote]Saj ne da je odgovor napačen, ampak ne vem v čem je smisel nabijati slabo vest ženski, ki se itak sprašuje, če vendar ni problem v njej, jo pribijati na križ, ker ima svojega moža rada in ga poskuša sprejemati, seveda lahko je tu pametovati tebi, ki tako presunljivo dobro teoretično veš, kako je biti z nekom 10 let v vezi, imeti dva majhna otroka,…tebi, ki moraš na forum lepiti sličice punc, ki jim manjka pol obleke in provocirati v zvezi s stvarmi, o katerih nimaš pojma, ah in da ne pozabim, to sicer ni stvar te teme, pisati na forum svoje razštelane interpretacije zasebnih sporočil.
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup]
Nič posebnega. To je kar splošen pojav.
Ne obremenjuj se zaradi tega trenutnega stanja. Od sebe, pa prav tako od partnerja, ne moreš zahtevati več, kot smo sposobni. Ravno ta zahteva in s tem nesprejemanje trenutnega stanja, lahko le pokvari vajin odnos.
Me zanima, če boš takrat, ko (če) boš s katero 10 let v vezi z dvema majhnima otrokoma, še vedno imel isto teoretično mnenje, kot ga imaš zdaj.
Takrat se boš jezil na žensko, če bo od tebe preičakovala preveč.
Hvala vsem za odgovore, so me kar pomirili.
Matjažko, ti si pa nekatere stvari malo narobe razumel. Ko sem bila 7 mesecev noseča, meni v drugi nosečnosti res ni bilo do seksa. Če s trebuhom komaj vstaneš, ker so šle trebušne mišice na počitnice, si niti čevljev ne moreš zavezat (mi jih je mož pridno zavezoval in me obuval), ti do posteljnih aktivnosti pač ni oz. meni ni bilo. Ker ležat kot štor spodaj mi pa ni, midva sva (kadar se spraviva), bolj aktivna, he he. Če bi bil kdaj noseč oz. bi imel visoko nosečo ženo, bi vedel ;).
Kar se pa samozadovoljevanja tiče: priznam, da bi včasih raje videla, da se mož ne bi in bi midva kaj počela. Ampak SZ je del življenja, to počnejo očitno vsi moški (oz. od večih sem slišala, da to počnejo kljub partnerki), pa tudi veliko žensk. Tudi jaz kdaj. In moram priznati, da se strinjam z možem – SZ je drugače kot seks. Ne vem kako bi razložila, ampak recimo kot vikend morja v primerjavi z 14 dni morja. Meni, ki mi morje ogromno pomeni, je vikend morja kratka potešitev velike želje po biti na morju dlje časa, in samo 14-dnevni morski dopust mi to željo poteši za nekaj časa. Je pa sladko skočit tudi samo za kakšen dan ali vikend na morje, če je ravno prilika. Daljši dopust je pa tisto pravo. Ne vem če sem zbrala ravno dober primer, ampak to mi je padlo na pamet.
Sem pa res prosila, da kaj napišejo tisti, ki so v dolgotrajnih vezah, tam 5+ let, in ki imajo po možnosti tudi kakšnega otroka. Ker je čisto nekaj drugega biti v kratkotrajnih vezah kot pa v vezi dlje časa, s skupnimi investicijami (npr. stanovanje, krediti), majhnimi otroci itd. Ko sva bila midva skupaj tam nekje do pet let, sva tudi seksala pogosteje :).
Nimam občutka, da možu ne bi bila všeč, sam mi večkrat pove, da sem najboljša žena na svetu, da sem lepa in seksi 🙂
v letu in pol si rodila dva otroka in to je res velika sprememba. Zgleda, da mož veliko dela in je utrujen, zato se mu ne da še s tabo matrat, sam svojo napetost v minuti sprosti in je mir.
Malo se mi zdi, da si ena tistih super popolnih žensk s podporo svoje mame, ki ti skrbi za otroke in moraš tudi pri seksu izpolniti normo.
Ko se boste malo navadili drug na drugega ( otrok ima šele 4 mesece) in se bo življenje umirilo, bosta z možem imela tudi več časa za seks, razen če imaš še katere druge norme za izpolnit, pa se bosta začela res oddaljevati drug od drugega.
Dva otroka, delno imaš prav, v celoti pa ne, he he. Res imam rada organiziranost in stvari pod kontrolo, kar konec koncev tudi služba zahteva od mene, ampak vseeno se imam pod kontrolo s tem. Nimaš pa prav glede mame – moji starši so 80 km stran od mene, njegovi 60. Živiva sama, brez svojcev, tako da si vse delo porazdeliva, za otroke pa v celoti skrbiva sama oz. občasno po potrebi vskoči varuška za kako urico.
It, menstruacije v bistvu še nimam, dojiti sem žal morala nehati pred nekaj tedni, imava pa posrkbljeno za zaščito.
Bi rada dodala…
intimnost ni samo seganje po orgazmu. Je (lahko) več, veliko več. Je sobivanje dveh, ki se imata rada. Je uživanje ob in v partnerju. Je čutenje, sprejemanje in dajanje. Je ljubljenje. In objemi, poljubi… ti tega ne morejo nuditi tako in na tak način, kot ti lahko spolnost.
Kar veš. Kar vsekakor veš.
Forum je zaprt za komentiranje.