Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek težka obsodba

težka obsodba

Kaj se mi je zgodilo? Čutim se prizadeto, resnično. Na dnu, pohojeno, ničvredno,… Grozno.
Po sedmih letih me je ženska, ki sem jo imela za prijateljico obsodila da sem rasist, vohun, da se me je za bati, da lahko škodujem njeni družini,… in to samo zato, ker so mi določeni pogledi enega izmed naših politikov všeč. Že to je dovolj, da ga ne sovražim, ker ima take poglede na življenje, in sedaj sem res prizadeta. A lahko nekoga, ki bi ga naj poznal, obsodiš kar tako? Mislim, da goji tako sovraštvo do mene in mene boli, ker sebe nimam za rasista, vohuna. Sem dobra oseba, je pa res, da mi pa ta politik izstopa in mi je bolj všeč, kot ostali. A me je zato treba obsoditi? Ker to javno priznam?

povej raje kateri politik ti je tako všeč in zakaj. Morda ima tvoja prijateljica prav.

🙂

Politik pač, in tudi povdarila sem, da so mi všeč določeni pogledi. A prijateljstvo se meri po političnih strankah po novem?

Kaj se sekiraš, taki so južnjaki, takoj ko si za Janšo, si naci.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Jelinčič?

Osebno mislim, da politika ne bi smela biti jabolka spora pri prijateljstvih (saj tam cenimo povsem druge stvari) ali pa v partnerstvu, razen če gre za neke skrajne ideološke zadeve, če bi taka oseba vse, kar bi govorila ali delala, govorila skozi to ideologijo. Samo pri tebi ne gre za to stvar.

Topel nasvet: tudi prijateljstva imajo rok trajanja, predvsem pa pomeni se z njo. Morda si šele zdaj ugotovila, kako nimata nič skupnega dejansko.


Politiki se tudi samo kregajo in le zgleda, kot da nimajo nič skupnega…:)

Hvala.
Pogovor pa ni mogoč, pisno sem razjasnila, pa …. očitno je konec. Ampak kriva obtožba in vmešavanje družine pa boli, zelo boli:(

A to tudi?

Gre za to, da ne zmoreta poslušat in slišat druga drugo in ne argumentirat in razumet. Obe reagirata čustveno, ker razumsko ne znata, zmoreta, nočeta…..karkoli.
Potem imaš take scene, ko se sogovornik spravi nate in hoče še tebe čustveno prizadet, kakor se je sam počutil ob tebi, tvojih besedah. Zato vpleta družino, svojce, ker ve, da si tam čustveno ranljiva.

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Skregati se zaradi politike, politikov? Takšne bedarije pa še ne, nekateri nepomembnim stvarem pripisujejo preveč pomena, kakor ga je dejansko vreden in potem lahko pride do takšnih neprijetnih razdorov, čez 5-10 let ko to izkušnjo marsikaj prerase, pa še vedno ostane občutek in spomin izgube – je vredno? Postavi se zase in daj v ospredje tisto, kar te veže s to prijateljico in ne postranskih “okovov”. Politiki pridejo in grejo, prijatelji pa, če so pravi ostanejo! (no matter what).

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

zakaj pa je ta politik taka skrivnost?
po eni strani razumem prijateljico. če je ona recimo druge rase ali narodnosti, ti pa hvališ nekoga, ki sovraži njeno narodnost in to celo razlaga okoli, potem je logično, da je prizadeta.
Ali hočeš reči, ker je tip tebi tako seksi, lahko okoli opleta s sovraštvom do drugih?
Malo razmisli o svojih vrednotah.
Drugače pa zaradi enega pokvarjenega politika, ki gleda samo na svoje koristi, se res ne splača kregat. Pa običajno so tudi tako pokvarjeni, da jih je škoda hvalit.

Če sem prav razumela, ji ni sexi politik, ampak se strinja z določeni načeli tega politika, programa stranke,…
Drugače pa – ne, to ni prijateljstvo, če lahko en politik razdere zadevo. Je pa tipično slovensko, da se skregamo za brezvezne zadeve oz nas vse moti, vidimo strahove povsod.

Strankarski boji v lastni druzini, tole pa je (oprosti) kar malce smesno.


Politiki se tudi samo kregajo in le zgleda, kot da nimajo nič skupnega…:)[/quote]

Politiki se kregajo samo pred kamerami, zasebno pa… Vsi imajo isti interes. 🙂

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Politiki se tudi samo kregajo in le zgleda, kot da nimajo nič skupnega…:)[/quote]

Politiki se kregajo samo pred kamerami, zasebno pa… Vsi imajo isti interes. :)[/quote]
Japkica je zadela bistvo.
Vse je show, le ni toka prepoznavno, ker nimajo mask in niso našminkani kot klovni…:)
Zato ljudje verjamejo, da je vse tako resnično. Pred kamerami le igrajo svoje vloge, da s tem opravičijo smisel te gnile in zahrbtne igre in delovno mesto.

Mislim da ni bolj neumne teme od pogovarjanja o pokvarjenih politikih in nikakvi vladi (ne glede na to, kdo je na oblasti, je vedno slabo, ane).

Taka tema služi samo za hujskanje in netenje sporov med sogovorniki.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close