Živita pri tašči ona na skrivaj hrani denar za stanovanje
Kaj bi si mislili o tej situaciji…
.
Živita pri njegovih starših – za stanovanje nista rabila vložit ne vem koliko denarja – vse skupaj sta odplačala v 3 letih. Imata preko 150m2, souporaba vrta, garaže ipd.
Tašča in tast sta že v penziji, dosti pomagata s kosili čez teden ter pri otrocih – zjutraj peljeta otroke v vrtec, da se ne rabijo zgodaj zbudit, popoldan gresta po njih že okoli 14 itd.
Načeloma nameravata tam ostati – ne šparata za hišo ali stanovanje – mož/domači sin noče niti slišat o kakršnikoli selitvi.
Pred kratkim mi je ona zaupala, da vsak mesec od plače da na stran 300€ in da si želi nekoč kupiti svoje stanovanje – ali za njo, ali pa ga bo dala enemu izmed otrok – da mož ne ve nič o tem – če jima zmanjka denarja za kakšno investicijo pač reče, da nima in toliko več prispeva mož.
Kaj bi si mislili o tem?
V prvo bi morda ji rekla, tako kot zgoraj, da je pametna. Po drugi strani pa ne verjamem v zakon, kjer se skriva, prikriva eden pred drugim. V drugo pa tudi, da varianta kupiti stanovanje, dati pa ga potem enemu otroku je malo etično sporna, glede na to, da je zgoraj govora o več otrocih. da pa si ga bo kupila sebi, pa tudi pade v vodo (razen če se bo prej ločila), saj to stanovanje ne bo “njeno”, ampak njuno. tako da … ne vem, nekaj je očitno zadaj.
Kaj pa ima sedaj tašča s tem?
Denar špara snaha, da bo spizdla od bajte, ko bodo otroci zrastli in ne bo rabila več pomoči okoli otrok, hkrati pa bo tašča toliko stara, da bo rabila njeno pomoč.[/quote]
Ja, ali pa za takrat, ko ji bo mož oznanil, naj se odseli, ker jo namerava zamenjat za novejši model.
Punca (edinka) daje vse prihranke mami, ki je stara 75 let – pravi, da če bo mama potrebovala dom bo plačan preko tega, če pa ne pa bo itak ona podedovala ves “svoj” denar in tako se stanovanje ne bo delilo.
En izmed otrok bi tako v best case scenario dobil stanovanje doma, drug to kupljeno stanovanje.
[/quote]
Punca (edinka) daje vse prihranke mami, ki je stara 75 let – pravi, da če bo mama potrebovala dom bo plačan preko tega, če pa ne pa bo itak ona podedovala ves “svoj” denar in tako se stanovanje ne bo delilo.
En izmed otrok bi tako v best case scenario dobil stanovanje doma, drug to kupljeno stanovanje.[/quote
Me ne prepričaš. Končno, mene to nič ne briga in si v resnici nič ne mislim.
Edino njun zakon očitno ni ok, to si pa upam trditi.
Ja nikjer….tole tukaj hvalite kako je pametna, da bo moža okoli prenesla, zato me zanima, če boste enako pohvalno potrepljale tudi moža v moji temi.
Avtorici pa se opravičujem, ker smetim njeno temo.
Pa še moj odgovor – punca je sicer pametna, ampak če bi jaz kot njen mož to izvedela bi si mislila svoje in nekih blaznih + točk si pri meni ravno ne bi nabrala s tem…
Za moje pojme je edino prav, da si človek (moški ali ženska, tako da isto stališče velja tudi za zgornjo temo) zagotovi golo eksistenco v situaciji, kjer živi na tujem, nima nič svojega in kam it v primeru razpada zakona.
Kar me moti, je to, da se to počne na skrivaj.
Če bi bila jaz v njeni situaciji, bi možu čisto iskreno povedala, da si želim na nek način zagotovit varnost za stara leta. Če on kot domači sin vztraja, da bomo živeli pri njegovih starših, ok, ampak potem morava pogruntat nekaj, da bom jaz sigurna, da ne bom pri 60ih ostala na cesti brez vsega. Če tega ne bi razumel, že ne bi bil pravi zame.
Če bi bil ta svet normalen, se ne bi moglo zgoditi, da bi si tip iz te zgodbe enkrat omislil nov model, mater svojih otrok pa pognal na cesto kot psa. Ampak tako pri nas žal je. Meni se je zgodilo to, pa tudi hčer sem izgubila, ker se je odločila, da noče v ubogo podnajemniško stanovanje. A to je kul, da ženska v trenutku, ko se je on naveliča, izgubi dom – da se pa želi zavarovati za tak primer, pa ni kul? Itak da špara na skrivaj, če bi mu povedala, bi ji lahko še pol tega pobral. Ne veš, s kom si bil poročen, dokler se ne ločuješ.
Forum je zaprt za komentiranje.