Kitajska medicina pri nas
Je mogoče kdo že obiskal strokovnjaka za kitajsko medicino?
Kake izkušnje glede tega?
Kako zgleda pregled? Ali moraš povedat kake imaš težave ali pa zna sam to ugotoviti?
Kaj pa hujšanje z kitajsko medicino? Je kaj na tem?
Pa mensturalne težave? Pomaga kaj?
Zdravnik mi je predpisal jemanje tablet (za celo življenje) zaradi preslabo delujoče ščitnice. MOgoče kdo s težavami s ščitnicami pa je šel tudi h kakemu alternativcu?
Seveda poleg naših zdravnikov, da ne bo pomote :).
Sem se malce nerodno izrazila. V bistvu me zanimajo praktične izkušnje tistih, ki so že bili pri takem strokovnjaku.
Najde se namreč kupe zapisov kako je vse to super in fajn, ampak človek nikoli ne ve ali je le reklama ali stvari držijo. No upam, da se tu ne bodo pojavili tisti, ki bi zadevo samo reklamirali.
verjetno maš povečano težo, ker ti ščitnica premalo dela……in s hormonskimi tableti se ne igraj na priporočilo kakih zdravilcev…
taki silni strokovnjaki v slovenijo ne prihajajo ravno…, tako da bi na tvojem mestu morda pobrskala po forumu duhovnost… igor triller ti bo dal kvaliteten odgovor na tvoje vprašanje
Vsekakor,najprej naši zdravniki. To kitajsko sem imela v mislih kot dopolnitev. Hvala za nasvet, nisem vedela za forum o duhovnosti.
Škoda, da pri nas medicina in razni aleternativci ne sodelujejo. Človek lahko naleti na številne mazače.
Jaz sem bolj tako: uradna medicina + zelišča (domači čajčki za prehlade in podobne zadeve). Veliko sem pa slišala tudi o kitajski medicini, homeopatiji in podobnih zadevah pa sem skeptična pa tudi radovedna, da pa mogoče je kaj na tem.
Bioenergetiki: to sem že probala, 3 različne (pa na za hormonske težave) pa sem ugotovila, da ni bilo prav nobenega učinka :(.
Vsekakor,najprej naši zdravniki. To kitajsko sem imela v mislih kot dopolnitev. Hvala za nasvet, nisem vedela za forum o duhovnosti.
Škoda, da pri nas medicina in razni aleternativci ne sodelujejo. Človek lahko naleti na številne mazače.
Jaz sem bolj tako: uradna medicina + zelišča (domači čajčki za prehlade in podobne zadeve). Veliko sem pa slišala tudi o kitajski medicini, homeopatiji in podobnih zadevah pa sem skeptična pa tudi radovedna, da pa mogoče je kaj na tem.
Bioenergetiki: to sem že probala, 3 različne (pa ne za hormonske težave) pa sem ugotovila, da ni bilo prav nobenega učinka :(.
jaz konkretno sem zase iskala rešitev za ščitnico…. pa jo nisem najdla.
do neke mere se mi zdi da gre, dokler lahko s svojo psiho uravnavaš stres, da se držiš nad vodo. ko pa ali stres ali pa bolezen napreduje, pa se tehtnica prevesi… in če v tistem prvem obdobju hodiš takole malo na zdravljenje eno z drugim…… in imaš občutek, da je ok, da pomaga. kasneje, ko je to merljivo, pa je z uspehi zdravilcev bolj tako tako
Stres:
Si mogoče kdaj opazila zadevo, da če si pod stresom, ščitnica bolj slabo dela, če pa nisi tako pod stresom pa ščitnica bolje dela?
Jaz sem bila dalj časa nekako na meji, ampak še ok. Potem pa 4 stresna leta in hormoni v krvi niso bili več v mejah normale. Zdaj pa nisem več pod stresom pa so hormoni bolje (še vedno ne v mejah normale, ampak vseeno pa bolje). Je možno, da je to naključje ali pa, da res stres tako zelo slabo vpliva na ščitnico?
Je kaj upanja, da mi čez čas ne bo potrebno več jemat zdravil? Če bo moje življenej kolikor toliko brez stresa in glede na to, da sem bolj mejna?
Ja malce butasto tole sprašujem, ampak žal imam in osebnega zdravnika in specialista takega, da noče nič povedat. POtem pa iščem po knjigah in netu.
Žal pa nisem zasledila nobenih zdravilnih čajčkov :(.
Tiste, ki imate probleme s težo in ste začeli jemat zdravila, je bilo lažje shujšat?
No, saj piše lahko tudi kaj moški, samo menda smo velko bolj ženske nagnjene k težavam s ščitnico.
Forum je zaprt za komentiranje.