delo po pogodbi-bolezen
Delam delo po pogodbi kjer imam enomesečni odpovedni rok. Zaradi zdravsvenih težav mi je zdravnik prepovedal fizično delo zaradi operacije. Problem je, da ne morem dat enomesečno odpoved za delo pogodbi, ker vmes ne morem delatzadnji mesec. Kako je v takih primerih obstaja kak zakon, ki piše o delu po pogodbi?
Zakon o delovnih razmerjih (ZDR)
Moj predlog je da koristiš bolniški stalež, kolikor je pač nujen in potrben za tvojo rehabilitacijo.
Sicer je v večini kolektivnih pogodb (sploh za drobno gospodarstvo) tako, da po preteku pogodbe za določen čas, odpovendega roka ni. V tem času torej če si na primer zaposlena za določen čas 1 leta, pa če daš ti oz. delodajalec odpoved, veljajo naslednji odpovedni roki:
– 30 dni, če ima delavec manj kot pet let delovne dobe pri delodajalcu,
– 45 dni, če ima delavec najmanj pet let delovne dobe pri delodajalcu,
– 60 dni, če ima delavec najmanj 15 let delovne dobe pri delodajalcu,
– 120 dni, če ima delavec najmanj 25 let delovne dobe pri delodajalcu.
Preberi si vse v Zakonu o delovnih razmerjih na:
Upam, da ti bo v pomoč na tvoje vprašanje.
Forum je zaprt za komentiranje.