Koliko boste zapravili za darila?
Majda se strinjam meni je ta cela predpraznična evforija mim, ampak kako naj otrokom vseh sorodnikov in prijateljev, ki bodo obdarovali mojega otroka in po možnosti še mene in moža ne dam nič??? Sem že napisala, da se mi temni pred očmi zaradi stroškov za darila pa še kakšen rojstni dan…vmes sem že dobila idejo, da bi šla z družino do novega leta v ilegalo in bi imeli mir. Porabimo pa vsako leto različne vsote tako, da nimam pojma kakšen bo znesek, oziroma minus na kartici, ker tako kot mojca tudi jaz nočem videti teh številk zaradi slabe vesti.
Vsako leto zapravim več, kot planiram. Letos smo se zmenili, ožje sorodstvo in bližnji prijatelji, da se ne obdarujemo, kar mi zelo prav pride. Izključeni so otroci, katere je obdaril miklavž. Tako, da ostane samo nakup buteljk, pa kakšnih čokolad. Tako smo se zmenili tudi za rojstne dneve, samo eno pozornost, ko voščiš. To pa ne velja za otroke in pa za mojega moža, ko je moj rojstni dan.
Meni se pa zdi, da tole nabavljanje jemljete čist preveč resno. Kakšna evforija??? Če jo tako vzameš je, če pa ne, pa ni. Jaz uživam v nabavljanju. Vsaj takrat lahko pregledam vse etno štacunce, se sprehodim po Stari Ljubljani… Saj Špar je res kriza ali pa Mercator. Ampak tam je itak sam plastik fantastik. Od tega človek ZNORI. Luštni butiki po Strai Ljubljani so pa zame zakon.
Koliko bom zapravila? Kaj pa vem. Odvisno od tega, kaj bom našla lepega.
Lp
Aja
Pri nas smo zmenjeni, da si podarjamo samo doma narejena darila za pojesti: marmelade, pecivo, sokove..Kupimo samo kakšno steklenico vina za moške in čokolade za otroke. Sama čez poletje nabiram tudi zelišča za čaje, naredim tudi “med” iz smrekovih vršičkov pa še kaj bi se našlo.
Darila so poceni in zanje se vsak res potrudi in so toliko več vredna kot tista, ki jih kupiš. Sicer pa včasih kupim otrokom tudi kakšno knjigo, če vem, da si jo zelo želijo. Se pa zelo potrudim pri zavijanju, mi je v veselje.
LP
Koliko bom zapravila za darila? Čimmanj, ker imam luknjo v denarnici (kar sproti mi vse ven uide). Kakšno uporabno malenkost pa gotovo: kakšno čokolado za otroke, rokavice za mamo – in podobno. Bom nabrala že ta teden, nimam rada “drena” po trgovinah.
Se mi pa zdi krasna ideja, podariti kaj v humanitarne namene namesto daril.
Ne da bi se kdo zgražal ampak nas najprej zanima kakšna je tvoja plača? Tako okvirno… Jaz npr. bi toliko zapravil za darila, če bi jo imel netto nekje tam okrog 700.000 do 800.000 SIT / mesec. Pa še bi premislil, ker sem prepričan, da bi me tisti, ki sem jim taka darila prinesel popljuvali, ker si oni tega nebi mogli privoščiti že samo iz protiusluge.
Forum je zaprt za komentiranje.