partnerski odnos po varanju
Ja, poskušala sem odpustit varanje, a odnos nikoli ni bil več enak. Nezaupanje, čakanje na to, kdaj bo spet storil enako, saj je že dokazal, da je zmožen tudi tega, in če je zmožen, bo to najbrž storil spet.
Meni se zdi nemogoče pozabiti, kar je bilo, zato je bolje iti takoj sam naprej, ker je vse po tem samo agonija.
Tisti trenutek, ko sem izvedela, da sem bila prevarana
(samo seks za eno noč)
se je v meni vse podrlo.
Niti nisem poskusila več odnosa
popravljati,
ker si me ne zasluži. Pika.
Ker – kje je spoštovanje? Kje je ljubezen?
Kje je dokaz, da ti najin odnos nekaj pomeni,
če lahko to narediš?! Kako si predstavljaš
nadaljnje zaupanje, če si ga izrabil?
Ne da se več imeti ljubečega odnosa.
Ker mi ni potrebno biti s tabo, ki si podrl
vse kar sva imela.
Tako jaz razmišljam, bi pa rada slišala tudi jaz
kakšno mnenje, kjer je žena to oprostila
in ZAKAJ.
Tudi sama sem bila prevarana a sem po tistem,ko mi je povedal se vztrajala ob njem.Ljubila sem ga,mislila,da boljsega ne bom dobila.Seveda takrat sem bila se neumna najstnica,ki ni se skoraj nicesar vedela o zivljenju samem.Skupaj sva ostala skoraj eno leto po tem ko me je prevaral.Nic vec ni bilo enako.Samo kreganje,vpitje,nezaupanje,metanje dolocenih stvari naprej.Najbolje je,da takoj ko izves na cemu je stvar odides.Tega se ne da odpustiti.Nikoli se ne pozabi,vedno ostane grenak priokus.
Bila prevarana. Odpustila, pozabila nikoli. Sčasoma lahko spet zaupaš. Od tega je 4 leta. Gre… Učim se tudi pozabljati. In zaenkrat mi ni žal, da sem kljub temu ostala z njim. Seveda pa je potrebno natančno razložit vzroke zakaj se je to zgodilo. Učim se tudi pozabljat. Lepo nam je, zdaj smo že trije…
Jst tudi bla prevarana. Odkrila na njegovem mobitelu sporočila. Sem mislila, da bom umrla tisti dan. Konc sveta. Total. Znorela sem. Totalno. Pol pa groza, obup in maščevanje. Začela sem tud jst varat. Narazen pa nikakor ne moreva. Ne moreva in ne moreva. Kot da bi naju nekaj tako močno povezovalo. Zdaj varava en drugega in pol jočeva doma kot dva debila. Totalna agonija.
Zaupata si? Ja sigurno. Verjetno hodi okrog kot poscan kuža in največja copata ker ima slabo vest kaj ti je naredil, tebi se pa to zdi ful napredek v odnosu ker pleše pod tvojo taktirko. Bravo. Na takem zaupanju je treba graditi odnos in se kakšnega otročka spočeti da ga imaš čim bolj na očeh.
Veliko zaupanja v bodoče.
Cdx, zakaj sprašuješ po odgovoru, ki ga že sama poznaš? Nikoli ne more biti več enako. Se ne boš nikoli, ko bo zamišljen spraševala če misli na drugo, te ne bo nikoli spreletel srh, ko bosta v postelji in boš pomislila “ali se je nje tudi tako dotaknil?”, ne boš nikoli pomislila kam je šel, ko bo zamujal domov iz službe, ali pa imel delovno soboto?????? Lahko se “zmenita” in se “prenašata” še naprej, ampak NIKOLI ne more biti več ljubečega in pristnega odnosa. Od te točke dalje je vse “narejeno”. Z otrokom pa takega moškega prikleneš nase. Se ti ne zdi to že obupan poizkus? Teško je, če tega moškega ljubiš. Ampak, če dobro pomisliš, na dolgi rok to ne more laufat. Razen, če si pripravljena vse odmislit… A si?
Draga cdx !
Preživela vso kalvarijo, še toliko bolj mučno, ker je bila ženska naša družinska znanka, s katero se še hote ali nehote še vedno kdaj vidimo, in tudi z mojim soprogom ima še stike, ker poslovno sodelujeta…
Vsekakor doma ne “težim” več, kajti mož mi je prisegal, da sta sedaj samo še dobra znanca.Me pa vseskozi gloda črv …. Jaz sem samo žena, včasih prijazna, včasih tečna in nataknjena, in v meni bo vedno obstajal tisti strah, da se bo v kakšni zakonski krizi, v katero bova spet prej ko slej zašla ( te pač pridejo in gredo prav povsod), spet povezal z njo. Še toliko bolj, ker jo dobro poznam in vem, da je bila v mojega moža noro zatreskana.
Skušam se otresti teh misli na črn scenarij, pa ti povem , da ne gre in ne gre. Ne vem kaj naj še naredim!!??
Toliko o tem in lep pozdrav!
cdx
se mi zdi, da to kar sprašuješ se ni zgodilo nikjer.
vedno so posledice.
vedno je odnos slabši, kot je bil pred tem dejanjem.
jaz vas ne razumem, naj mi ena pojasni prosim,
ZAKAJ OD VSEH MOŠKIH NA TEM SVETU
NAJ BI BILA RAVNO S TEM, KI ME JE PREVARAL???
mislim,
ko spiš z njim,
kaj ni tako, kot je napisala blondy,
da je ogaben vsak dotik?
kaj ne razmišljaš o tem,
da tako kot ga bo dal vate,
ga je dajal v eno drugo?
ne vem.
ne razumem tega: kako lahko nadaljuješ odnos?
zakaj bi ga?
– če moški z varanjem očitno pokaže
da mu ni veliko do vas, do odnosa.
“Nikoli nisem varala zaradi maščevanja. In tudi ne bom. Če bom jaz kdaj začele varat, potem je to znak, da ga ne ljubim več.”
zakaj misliš, da bi bilo pri moških drugače?
in ne, nisem bila obremenjena s tem kaj je počel preden sem prišla jaz.
to je smešno vprašanje.
mislim, da če malo pomisliš ti bo takoj jasno, da sta to dve popolnoma drugačni zadevi.
kar je počel pred mano me ne zanima,
ker nisem bila čustveno povezana z njim.
kar pa je počel, ko je bil z mano,
pa me zelo zanima.
in zelo moti.
ker je s tem dejanjem je definiral svoja čustva do mene.
napaka?
ok. ampak jaz takih napak ne toleriram.
se gre za celoten odnos, ki temelji
na ljubezni, spoštovanju, zaupanju, iskrenosti…
če je on lahko šel čez to,
potem mu te stvari ne pomenijo nič.
in takega tipa jaz ne maram.
tu se ne gre za napake.
se gre za definicijo koliko ti ženska pomeni.
če imaš nekoga rad,
ga ne boš šel prevarati.
si ne boš želel spati s kom drugim, kot samo z njim,
z njo…
zato, meni ni več do takega tipa.
naj se goni okrog potem,
vame ga ne bo dal več.
Zakaj je to pri moških drugače? Poglej naravo. Poglej naša telesa. Moški lahko na dan načeloma oplodijo na tisoče žensk (kolikor je spermijev v enem izlivu). Kaj pa ženska? Plodna je SAMO 12 krat na leto! To to res ne razlaga nič? Zakaj imamo čredo ovac in v njej samo enega ovna, zakaj skoraj vsi samci živali živijo v haremih? Pač tako je. Današnji moški so pač poteptali svoje naravne nagone…
Včasih je fascinantno kakšne razlage ti lahko nudi narava.
Ne sodi človeka, dokler nisi v njegovih čevljih prehodil sveta.
Kar vleci si zaveso teme čez oči. Nekatere ženske preprosto uživate življenje v agoniji ali pa preprosto veš da si preveč sitna in te noben drug ne bo mogel prenašati, zato pa sedaj išče vzroke kdaj si preveč težila, da bi tokrat le ostal malo dalj ob tebi. Poskusi s še kakšnim otročkom. Daj poglej resnici v oči, če bi te cenil in imel rad ti tega nikoli nikoli ne bi naredil.
Uživaj v zaupanju slepa in gluha.
Se strinjam z anamario. Potem bi tudi ženska imela vsako leto, oz. vsako “paritveno sezono” otroka z drugim samcem/moškim. Ljudje smo pač (na žalost ali pa na srečo) umsko napredovali in ustvarili civilizacijo. In v naši družbi je varanje moralno sporno dejanje, ki ga večina ne tolerira. Nekatere družbe in plemena pa podpirajo mnogoženstvo in tam to ni nič takega in tudi nihče ni prizadet (v nekaterih afriških plemenih pa ima ženska lahko več moških). Ampak v Sloveniji so zveze že od nekdaj monogamne in tudi ljudje smo vzgojeni v takem prepričanju, zato nas varanje prizadene in je nedopustno, ker v naši kulturi je tako, da če partnerja ljubiš ga ne boš varal. V tistem afriškem plemenu, kjer imajo pa drugače to urejeno, pa to ni nič takega. Samo mi nismo v Afriki.
Forum je zaprt za komentiranje.