pomoc IZKUSENIH zensk, gospodinj
Zadeve se lahko lotiš na dva načina:
– kemično – s tekočino (npr. cevosan, kot ti je svetovala 42na),
– fizično – zavihaš rokave, razstaviš odtok in popucaš.
Po mojih izkušnjah je druga varianta bolj trajna, ker res odstraniš ves problem, s cevosanom pa boš zadevo rešil za mesec ali dva, potem pa spet pol litra kemije v odtok!
Če si količkaj naravovarstvenika, se boš zadeve lotil na drug način.
Čeprav priznam, da ste novodobni moški bolj nerodni/leni za take zadeve. Sama moram mojega kakih 14 dni prepričevat, da se zadeve loti. Če se spomnim mojega očeta, temu ni bilo tako.
hvala za nasvete. zivim kaksno leto sam ampak se moram pohvaliti, da imam stanovanje res cisto. vzor sestri, hehe. sem bolj storast za tovrstne zadeve ampak se hitro ucim. sele sedaj vidim koliko dela je imela moja mama samo z mano.
banja je vgradna, zato bom cevi res tezko narazen dobil. tista “gumijasta zadeva na stilu” (na koncu jezika imam ime..) stvar uredi za kaksen dan ali dva. ni ravno ucinkovita. odtok sraufati drugje je najmanjsi problem. v kuhinji ravno prejsnji teden, ko sem plinsko bombo nerodno spustil na svoje mesto, hehe.
se ta cevosan kupi v vsaki malo vecji stacuni? muscolo dvomim, da razzira lase in kocine. kaksne alge ze. kako se obnese tista tekocina, ki jo cez noc pustis v sekretu in se potem tako lepo sveti?
kaj pa nekaj bolj ofenzivnega; steklenica HCl-a (solne kisline)?
dodatek k Žiži:
………. pa naj bo vroča voda.. po možnosti krop.. da malo razmasti. In to naredi vsaj 1X na dva meseca. skor sigurno ne boš mel problemov….
Kar se pa tiče HCl…. :)) jst sem šel z eno stvarjo, ki je vsebovala HCl, tuš kabino čistit. Naj samo povem, da je bla PLASTIČNA (tuš kabina namreč…..) Si lahko misliš, da od tistega trenutka naprej moja tuš kabina ni bila nikoli več takšna, kot je bila pred tem……. :)))) no, ja….. malo je bila “hrapava”, ampak kaj!! Mi saj ni več drselo , ko sem se tuširal :))))) – dobra stvar tega: nikoli več mi ni bilo treba čistit kabine :)))
…. bog pomagaj. mi tipi smo bol levi glede tega. nam je treba vse 5X povedat….. :)) …… ampak se nas da navadit :)) sam malo potrplenje je treba imet z nami……
LP,
Fajn zrihti!
Remedy
Forum je zaprt za komentiranje.