Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek evo me

evo me

Kakšen jezik je to “EVO ME” uradni slovenski ali hrvaški jezik ? Gre za stavo :))

Neki između!

Jaz, bi rekla, da je prav oboje, ce se tako izrazis v slovenscini in v hrvascini….

HRVAŠKI

kokr jaz vem, je evo pogovorno, in sigurno ni “avtohtona” slovenska beseda 🙂

Jaz sem vrgla “uc” v SSKJ, kjer je beseda evo in pomeni nekaj v stilu “opozorilo na to, kar se opazi, pojavi”…..Tko da….v slovenscino spada….v hrvascino pa itak…

Hrvaško bi po moje bilo EVO MENE, tak da pravim da je EVO ME po slovensko, če Klara pravi, da EVO je v SSKJ.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Kr neki, idiotska trditev, sory, ampak res se mi tko zdi. A slovensko pa ni pravilno, če se reče EVO MENE? Zdaj boš trdil, da je EVO TI GA NA slovnsko, EVO TI NJEGA NA pa Hrvaško? Mislm…

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close