Moški, kaj je za vas dober sex?
Za dober seks je predvsem pomembno, da se partnerja ujemata.
Pomembno je tudi, da si v prvi vrsti sam pri sebi priznaš svoje želje, ki jih želiš uresničiti in da tega, kar ti prinaša užitek, ne tlačiš vase. Da s eznaš preprosto sprostiti in uživati.
Veliko ljudi obeh spolov ni sposobnih dobrega seksa, saj so za to preveč zaplankani, polni stereotipov, v glavah imajo začrtane izmišljene meje. Kdor načrtno zatira samega sebe, ne more dobro seksati.
In če zgornje drži, potem tehnične podrobnosti pridejo same od sebe. Iz bedastih revij tipa Cosmopolitan, Mens Health in podobnih, ki služijo le poneumljanju ljudskih množic, s eše nihče ni naučil dobro fukati, to je jasno.
Drage ženskice, pa saj je bilo vprašanje namenjeno Marsu, ne Veneri. Realiteta je, da za dober seks moški ne potrebujemo čustveno zlitje, pač pa partnerko (če smo heteroseksualno usmerjeni), ki se z užitkom odziva na naše seksualne potrebe. In si nas želi v seksualnem smislu. Naslednja reč je čas. Za dober seks, tako vsaj jaz mislim, je potrebno veliko časa. Za zapeljevanje, spogledovanje, za sledenje notranji napetosti, ki počasi raste, za drobne dotike v javnosti, ki postajajo vedno pogumnejši in izražajo dejstvo, da niso več naključni. Za poljube na vrat, vpijanje vonja, opijanja z dotiki na intimnejših delih teles. In končno za pravi seks. Dober seks je v sproščenosti in užitku obeh.
Sedaj pa realiteta. Dober seks med partnerjema, ki se ne poznata, je težko izvedljiv. Kako se sprostiti, če ne veš, kako je bilo s spolnimi navadami tvojega partnerja v preteklosti: če odmislimo AIDS (ker je relativno redek), pa če odmislimo sifilis in triper (ker imamo antibiotike), imamo C-hepatitis (ki ti uniči njetra) in virusne bradavice (ki jih potem pogosto neuspešno žgejo dermatologi). Dober seks pri neporočenih, ki se dobro poznata, je vsekakor možen, je pa treba upoštevati pričakovanja vsakega posameznika glede nadaljevanja skupne partnerske zveze. Če tu ni istega ujemanja (npr. moškemu je le do seksa, ženski pa je seks pot do partnerske zveze), potem je seks pač seks, ni pa to dober seks. Dober seks pri skoku čez plot je težje izvedljiv zaradi občutkov krivde, ki se vmešavajo – ali zaradi tistega, ki je ostal na drugi strani ograde ali zaradi aktualnega partnerja, ki kljub temu, da ve za vezanost, lahko goji skrito upanje po trajnem skupnem partnerstvu. Dober seks med zakoncema je vsekakor izvedljiv, če se v seks ne vpleta razmišljanje o dnevnih obveznostih, otrocih, taščah ipd. In če sta se oba izbrala s podobnimi pogledi na spolnost. In se tudi znata pogovarjati o seksu.
Ugotovil sem, da je čas, da neham. LP, Miloš.
Ne vem, mislim, da se nam ti dve valovanji na začetku prekrivata in padata v resonanco, pa ju je zato težko ločit. Na začetku zveze. Potem zaljubljenost mine in sledi ugotavljanje kaj ostane. Pogosto seks takrat ni več tako dober. Lahko pa se zaljubljenost spremeni v ljubezen in je to tretje valovanje. Sam bi navezanost prej povezal z ljubeznijo. Ali prijateljstvom. Ali z občutkom varnosti. Seks v prvem primeru (če je zraven ljubezen) lahko pripelje (tako vsaj menim) v vrtoglave višine in je dober seks, seks v drugem primeru (prijateljstvo) je seks kot seks, seks v tretjem primeru je pogosto povezan z občutkom strahu ali dolžnosti (seksam, da me ne bi zapustil), kar partner začuti in se lahko konča kaj klavrno. Bolj kot razmišljam, bolj se mi zdi, da gre pri zaseksanosti za zaljubljenost v partnerjevo telo in partnerjevo pripravljenost za seksanje. Se pravi, da partnerja zreduciram na ti dve dimenziji, ki mi zadoščata. Za seks seveda. Včasih tudi za skupno življenje. Samo, da se potem ne smemo čuditi zakonom ala Britney Spears. Pozdravček, Miloš.
remedy,
ja imam takega.
in si upam trditi, da kdor od moških zagovarja
da je BOLJŠI seks, kjer ni nobenih čustev
da je zelo zelo prazen, osamljen, nezadovoljen.
tudi poznam kar nekaj takih, ki pridno telovadijo okoli
včasih pa vseeno odvržejo tisto krinko,
pa mi priznajo, da so osamljeni,
da jih moti, da niso ljubljeni, da si želijo tistih pravih čustev.
kako se boš z občutkom dotikal
tujega telesa?
ali ga boš dal samo noter in sproščeno preizkusil vse poze
in potem pač končal, ko ti bo dovolj?
kaj boš čutil,
ko boš končal,
razen prazna jajca?
Dober seks je, če imaš sicer slabega! Men je namreč vsak seks všeč, pa če mi pride al pa ne! Se pa strinjam s Klaro, da je seks brez čustev slab seks. Precej manj naporno je namreč si ga vrečt na roke, kot pa namakat kar tako. 🙂 Kot moškemu mi odgovarja to, da ga lahko ubodem kadar hočem (OK, ne vedno, kar pa ima samo svoj mik :-), da ji lahko rečem, da je mrha, da se lahko muckam pred in po, da seksam po prepiru (uf, ta je sploh dober takrat!;-), da jo pogrešam itd. itd. Vse to naredi stvar precej bolj učinkovito kot pa “one night stand” variante.
Se strinjam s klaro. Pri moških sicer gre sex brez čustev nekaj časa, ampak, kakor vsako živo bitje, si tudi oni na koncu zaželijo tisto, ko jim ni treba takoj zapet hlač in oditi. Saj se hvalijo, ampak po določenem času-mesecu, dveh, treh tega praznenja jajčk, jim pa še kako paše, da se na koncu stisnejo k ženski, jo močno objamejo. In ravno to pove vse o moških, kajti večina jih noče priznati, da se jim je pa osebica vseeno vtisnila v srce. In takrat, ko te na koncu močno stisne, takrat je bil tudi sex iz srca, orgazem (njegov) močnejši, kot pa samo ob bežnem sexu.
Forum je zaprt za komentiranje.