Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek grizem nohte

grizem nohte

Grizem nohte vsakič ko sem napeta. Rada bi se odvadila pa se ne morem. Nisem več pubertetnica ampak v srednjih letih. Seveda bi mi to tudi dobro vplivalo na samopodobo. Svetujte!

kadarkoli se zalotiš da grizeš nohte si zadaj kazen pa se boš hitro odvadila !!

Potrebuješ voljo. Tako sem se odvadila jaz. Enostavno sem se prisilila, da to nisem počela. Nehala sem nekje pri 18. letih.

LP

jaz sem strastno grizla 15let, potem pa sem zmeraj bolj dojemala da je to ena ogabna navada in da pogrizeni nohti na zenski (se posebej ce je urejena) zgledajo naravnost nagravzno, dozivela sem tudi par situacij, ko me je bilo res sram zaradi tega. Vse je v glavi, volja in odlocenost,da ne bos vec. je res grda navada pa tezko se jo je resit. Meni je na zacetku zelo pomagal lak od Mavale, edini, ki me je res odvracal od grizenja, drugi niso zalegli. Svojo nervozo se moras nauciti izrazati drugace, samokontrola je tista, ki jo moras dobro osvojiti. sedaj imam prav lepe nohte, dokaj cvrste, jih redno lakiram, ves kako je fino 🙂 pa se dragega lahko fajn čoham, hehe. Seveda me tu pa tam zamika, ko sem kaj zivcna ali napeta….takrat moras obvezno pocet nekaj drugega, pomoznosti tako,da uporabljas obe roki, te hitro mine. Jaz te cisto razumem in dobro vem,da je to za nekatere resen problem, celo neke vrsta odvisnot. Srecno!

TUDI JAZ TI TOPLO PRIPOROČAM LAK OD MAVALE,KER TE RESNIČNO ODVRNE OD TE RAZVADE!
PRI MENI JE DELOVALO.S TEM LAKOM SI ŠE ZDAJ OBČASNO NAMAŽEM NOHTE,SPLOH TAKRAT,KO ME ČAKA KAJ “NAPETEGA”, NPR.KAK IZPIT.
CAO.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close