Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Krcne zile

Krcne zile

Spostovane dame,

pojavile so se mi krcne zile. Vem, da so posledica dednosti in sedenja v sluzbi s prekrizanimi nogami.
Zanima me, ali obstaja kak preparat, krema, s katero se lahko vidnost krcnih zil ublazi.
Vem, da je potrebno veliko gibanja, pa dvignit noge, da kri stece in podobno, ampak s tem bo nekaj casa trajalo, da se stanje popravi. Jaz bi nekaj, kar ucinkuje bolj hitro, rekreiram pa se itak redno.

Lepe praznike.

Coko

Za krcne zile je krema iz divjega kostanja, ce pa krema pomagal ali ne pa ne vem. Vem pa, da zelo skoduje vrocina; npr soncenje, pa vroce kopeli, tudi masaza ni primerna.

Sem odgovorila pod enim drugim postom, zadeva prekomerno potenje. Izgleda da imaš tudi ti problem z lenim krvnim obtokom. Vroče kopeli, savne itd ga samo dodatno razvajajo, zato se to pri krčnih žilah strogo odsvetuje. Priporočam knajpanje, torej izmenično tuširanje s toplo- mrzlo- toplo- mrzlo vodo, pri čemer obvezno zaključiš z mrzlo vodo. Biti moraš vztrajna, rezultati niso čez noč, ampak se boš pa počutila takoj bolje. Mrzla voda spodbuja pretok krvi iz ven v nogah, ki so zgrajene tako, da KRI V NJIH RADA ZASTAJA, ČE NISO DOVOLJ UTRJENE.
(sori, ker pišem z velkimi, caps lock se mi je po nesreč vklopil).

Jaz se knajpam že kakih osem let, ko sem prvič opazila znake začetka krčnihg žil. Ti so popolnoma izginili, pa še začetkov celulita sem se znebila, pa še strij kljub porodu nisem dobila!
Tako da toplo priporočam mrzel tuš! 🙂

Krema. ki ublaži te tegobe se imenuje venoruton in jo kupiš v lekarni. meni so jo svetovali po operaciji krčnih žil in jo že dve leti redno uporabljam. Lp

Kako pa se kaže njena učinkovitost? Ali stanje miruje oz. ali se ti je po njeni uporabi kaj izboljšalo?

Uporabis lahko tudi Venitan.

www.studentarija.net

Proti krčnim žilam poleg divjega kostanja pomaga tudi ognjič. Dvomim sicer, da bi imele kaki učinek te “čudežne” kreme, ki jih podajajo po sejmih, ker je v njih po mojem ognjiča ravno za vzorec.

Pač pa je pred časom na zeliščnem forumu ena pisala, da pomaga, če si daš na noge obloge iz ognjičeve kaše (cvetove nasekljaš oz. zmelješ, naneseš na noge in pokriješ z gazo) vsak večer za čez noč, mesec dni. Menda se po tej kuri krčne žile lepo umaknejo, za vzdrževanje stanja pa zadošča obloga enkrat mesečno. Za pozimi se verjetno uporabljajo suhi cvetovi, mogoče namočeni v olivno olje ? … ne vem?

Druga stvar pa so oporne nogavice. Mislim, da bi zadoščale tiste za blago oporo, pa še to predvsem za službo. Hkrati se pa izogibaj oblačilom, ki stisnejo nogo v pregibu kolka (predvsem so to tesne hlače), da še bolj ne zaustavljaš krvnega obtoka. Pa, če imaš sedeče delo, si za pod mizo omisli pručko oziroma podstavek za noge.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close