Magnetna resonanca
Pozdravljeni.
Zanima me, ali je kdo od vas že dal čez magnetno resonanco?
Jaz sem pregled imela danes in me je kar zmrazilo tam notri v tistem “tunelu”. Teh 15 minut je bilo zeeeeloo dolgih.
In ne vem, zakaj so me malo pred koncem špiknili z injekcijo, potem pa še za nekaj minut nazaj v “tunel”. Nisem spraševala tam tisti moment.
Kakšne so vaše izkušnje? Hvala.
bolečina, 09.05.2022 ob 14:52
Pozdravljeni.
Zanima me, ali je kdo od vas že dal čez magnetno resonanco?
Jaz sem pregled imela danes in me je kar zmrazilo tam notri v tistem “tunelu”. Teh 15 minut je bilo zeeeeloo dolgih.
In ne vem, zakaj so me malo pred koncem špiknili z injekcijo, potem pa še za nekaj minut nazaj v “tunel”. Nisem spraševala tam tisti moment.
Kakšne so vaše izkušnje? Hvala.
Jih nimam, bolečin in izkušenj. Jezik si pozabila doma?
Sam sem imel magnetno resonanco križa oz celega dela hrbta s križem. Bil sem not nekje 15-30 min osebno sem prespal . Motilo me je edino to konstantno ropotanje . Za inekcijo nevem ,kaj bi lahko bilo ,bi morali vprašat . Mogoče pomirjevalo oz za sprostitev mišic, saj moreš bit čist pri miru ,ko si not v tunelu. Če ne slika ni vredu in se nič ne vidi .
Pred pregledom nisi prejela nobenih navodil?
Nekateri so notri tudi po eno uro in več. Manj je hudo, če ti dajo tudi čepe za ušesa poleg tistih slušalk za hrup, pa če imaš kako pomirjevalo, da si laže pri miru.
Tista injekcija je bila po vsej verjetnosti kontrastno sredstvo, ki ga rabijo za nekatere slike.
Herold, 09.05.2022 ob 15:04
Sam sem imel magnetno resonanco križa oz celega dela hrbta s križem. Bil sem not nekje 15-30 min osebno sem prespal . Motilo me je edino to konstantno ropotanje . Za inekcijo nevem ,kaj bi lahko bilo ,bi morali vprašat . Mogoče pomirjevalo oz za sprostitev mišic, saj moreš bit čist pri miru ,ko si not v tunelu. Če ne slika ni vredu in se nič ne vidi .
S bil s celim telesom notri ali samo noge in do hrbta, glava zunaj?
Hvala za odgovore. Mislim da bi res lahko bila injekcija za boljše slike. Tudi jaz sem bila not v tunelu nekje od rite naprej do glave, noge zunaj. Dali so mi slušalke, pa muziko not. 🙂 Čeprav se je muzika slišala zelo slabo od ropotanja.
Zajebava me spodnji del hrbtenice. In ja, mi je specialist vse lepo razložil, preden sem šla not.
bolečina, 09.05.2022 ob 18:25
Hvala za odgovore. Mislim da bi res lahko bila injekcija za boljše slike. Tudi jaz sem bila not v tunelu nekje od rite naprej do glave, noge zunaj. Dali so mi slušalke, pa muziko not. 🙂 Čeprav se je muzika slišala zelo slabo od ropotanja.
Zajebava me spodnji del hrbtenice. In ja, mi je specialist vse lepo razložil, preden sem šla not.
Kakšne težave imaš s hrbtom, kako zgledajo ptoblemi..
Že nekaj let nazaj sem imela išias. Vendar je zdaj mnogo hujše. Bolečina iz spodnjega predela hrbta se širi po stegnu navzdol do kolen. Obe nogi. Boleče kakanje. Ne smem zakašljat, ne kihnit…. Ob določenem prehitrem gibu se mi zdi, da mi kar elektrika švigne čez spodnji del hrbtenice. Ponoči ko grem spat, katastrofa.
Pa noter v tunelu sem bila od glave do kolen.
bolečina, 09.05.2022 ob 19:19
Že nekaj let nazaj sem imela išias. Vendar je zdaj mnogo hujše. Bolečina iz spodnjega predela hrbta se širi po stegnu navzdol do kolen. Obe nogi. Boleče kakanje. Ne smem zakašljat, ne kihnit…. Ob določenem prehitrem gibu se mi zdi, da mi kar elektrika švigne čez spodnji del hrbtenice. Ponoči ko grem spat, katastrofa.
Pa noter v tunelu sem bila od glave do kolen.
Take tezave imam tudi sama od lani. Po sprehodu boli v krizu, po zivcu isijasu se spusti cez ritnici do stegen, mec, stopal. Stiskanje, pece, vzge kot elektrika. Vcasih kar prste na nogi zvije. Neprijetno in nadlezno.
Ce pa kihnem, zakasljam me useka v vratu kjer mam stenozo.
Spodnji del hrbta me ne obravnavajo. Vrat so mi naredili ct.
H kaksni diagnozi se nagibajo? Ali si imela tudi emg? Verjetno te je poslal nevrolog na mri lumbalnega dela? Napotna diagnoza je?
Kaj pa zozanje spinalnega kanala?
Šnelca_783, 09.05.2022 ob 19:29
Take tezave imam tudi sama od lani. Po sprehodu boli v krizu, po zivcu isijasu se spusti cez ritnici do stegen, mec, stopal. Stiskanje, pece, vzge kot elektrika. Vcasih kar prste na nogi zvije. Neprijetno in nadlezno.
Ce pa kihnem, zakasljam me useka v vratu kjer mam stenozo.
Spodnji del hrbta me ne obravnavajo. Vrat so mi naredili ct.
H kaksni diagnozi se nagibajo? Ali si imela tudi emg? Verjetno te je poslal nevrolog na mri lumbalnega dela? Napotna diagnoza je?
Kaj pa zozanje spinalnega kanala?
Isijas
(https://www.google.com/amp/s/www.powerofpositivity.com/sciatic-nerve-pain-causes/%3famp)
parkrat ja, 09.05.2022 ob 19:53
Ja, ene 5x v zadnjih dveh letih. Nobenih težav, nobenega kontrasta. Pač ležiš tam notri in to je to.
So mi pa za ščitnico večkrat dali kontrast za razna slikanja, enkrat je bil tudi tunel. Samo ni MR. Samo pri ščitnici gre za drugačen kontrast, je pa tudi namen, da vidijo kje so težave, vozli.
Meni je tirolog naredil Uz scitnice, ki je pokazal avtoimunsko vnetje – vozle. Scitnica preluknjana kot emental sir.
Naprej me ni poslal na diagnostiko ki jo ti omenjas.
bolečina, 09.05.2022 ob 20:32
Za enkrat čakamo, kaj bo MR pokazala. Potem pa bomo videli pri čem smo in kako naprej. Najhuje je, ko tablete ne primejo. Sploh ponoči.
Upajmo na najboljse. Da ni hernija, stenoza spinalnega kanala, spondiloza. Te znajo delat tudi tezave z odvajanjem vode in blata, potem je nujna op.
Srecno. Drzimo pesti.
jaz hodim na MR že cca 8 let, 1 x na leto. Prvič ko sem šla slikat glavo, jim je bila slika malo sumljiva, zato so mi dali kontrast (injekcijo), da se je slika boljše pokazala.
Žal je pokazalo tumor v možganih….sedaj hodim samo na kontrolo, da se opazuje, če bi se slučajno tumor večal. Vsakič dobim še kontrast. Zaenkrat je isti kot je bil, naj tako ostane.
Ni pa to slikanje MR nič proti temu, ko me vsakič zelo skrbi kakšn bo izvid.
Forum je zaprt za komentiranje.