Predčasno odplačilo kredita
Spoštovane!
V kratkem pričakujem nekaj denarja s katerim bi lahko predčasno odplačala kredit, ki ga bom drugače plačevala še 10 let. Zanima me ali dejansko v končni vsoti potem kaj plačam (obresti imam fiksne) ali plačam isto vsoto ne glede na to ali plačujem še 10 let ali sedaj odplačam vse za naprej. Se mi to sploh splača ali naj to vsoto rajši kam naložim?
prihraniš deset let obresti, je pa seveda odvisno od oblike kredita. Jaz sem poplačala samo preostalo glavnico in jo je bilo po malo več kot polovici odplačevanja dejansko malo manj kot polovica, deleža sta se skratka ujemala.
Glede naložb bi se pa morala posvetovat s kakim stručkotom. Imaš pa poseben forum Financiranje, za začetek lahko poskusiš tam.
vse je odvisno od tega, ali si imela sistem – plačilo vseh obresti na začetku, zdaj pa odplačuješ le še glavnico, ali pa imaš anuitetni izračun odplačila kredita.
v prvem primeru boš za predčasno odplačilo kredita odplačala točno tak znesek, kot če bi ga odplačevala nadaljnih 10 let, v drugem primeru pa seveda plačaš manj obresti.
Vzemi malo v roke tisti papir, ki si ga podpisala ob sklenitvi kredita, marsikaj boš izvedela z njega, več, kot ti lahko mi tukaj povemo.
Forum je zaprt za komentiranje.