Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Dermatolog Boris Kralj-Murglje

Dermatolog Boris Kralj-Murglje

Ali ima kdo tel. številko za naročanje in kakšne so izkušnje s tem dermatologom? Je v redu?

LP
Mojca

Tule je njegova internetna stran na kateri imaš tudi tel. številke.

Jaz sem bila pri njemu leto nazaj. Zelo zelo zelo pohvalno. Prijazen,k strokoven, lepo opravljeno delo, skratka brez pripomb.

lp

Baje je ful dober dermatorlog.

Pa še fejst :-). Je bil včasih šolski dispanzer v Kamniku. Nam punčkam so pa ravno joškice začele rast. Seveda smo bile ful rdeče, ko je bilo treba majčko dol dat :-). Ah, kje so tisti časi :-))!!!!

Pa še ena bolj negativna izkušnja

s sinom imava neko vrsto kožne bolezni, ki pa se nama pojavlja samo v zimskem času, seveda sva tudi midva iskala dermatologa in prišla do dr. Kralj.
Vse lepo in prav se naročiva prideva tja, razloživa najin problem on je pa roke samo na daleč pogledal napisal recept za navaden ribodermin in to je to, plačala sva pa 7000 jurjev. Halo!!!!!!!!!
Ja gospa morte več kremc probat, pa jaz že celo življenje probavam vse sorte maže sam še v drek nisem rok porinla.
Pol se pa še spomnem, da ko sem bla jaz še majhna sva ble z mami na Polikliniki na dermatološki, pri komu??? pri njemu in kaj mi je rekel, ko se boš ženila bo že vse dobro. Jaz sem že 10 let poročena, pa mam dva otroka pa še zmeri ni dobr. Očitno res drži tisti rek, da zemla pa vse ven potegne.
Kot si verjetno razbrala, z njim nisem bila zadovoljna.

LP Winnie

No, jaz sem bila pri njem pred cca 2,5 leti in ti po pravici povem, da se mi ni zdel bog ve kakšen zdravnik in sicer zato:

Prišla sem zaradi aken pri 28 letih. Ker na napotnico ne bi prišla prav kmalu na vrsto, sem se pač odločila za samoplačniško varianto in šla k dr. Kralju v Murgle. Prišla sem ob naročeni uri, počakala cca 10 minut, nato prišla v njegovo ordinacijo, sedla za mizo nasproti njega. Pogledal me je v cca 3 sekundah (čez mizo, od daleč), vprašal mogoče 2 vprašanji in mi napisal recept za Clinofug in Klimicin T. Svetoval kontracepcijske tablete Diane 35, ker piše tudi v izvidu oz. kakorkoli se temu že reče. Opravila sva v manj kot 2 minutah. Poslovila sem se, njegova sestra pa me je OBRALA za 8 tisočakov, s tem, da sem seveda dobila beli recept, ne tistega, ki krije zavarovalnica.
Najbolj me je bolelo dejstvo, da je tip za 2 minuti dela pokasiral 8 tisočakov. Lahko bi si vzel vsaj še 5 minut časa, če ne drugega. Račun pa mislim, da sploh nisem dobila, se ne spomnim, ampak mislim da ne.

No, tiste recnije so pomagale, vendar samo do takrat, ko sem jih jemala, zlasti ob jemanju DIANE 35, ko pa sem po leti dni prenehala, so se težave spet pojavile:(((.

LP
Mimika

Vem, da to ne spada v to temo, ampak v opozorilo, da se ne bi še katera takole “nasadila” kot Mimika.

Moja hčera je imela iste probleme kot Mimika, pa ji je njena šolska zdravnica napisala ista zdravila kot tebi, po Diane 35 moraš pa h ginekologu. Zdravnica ji je rekla, da bi pri dermatologu tako ali tako dobila isto.
Torej, s takimi težavami niti ni treba do dermatologa, ampak lahko zdravila napiše splošni zdravnik.

LP

Jaz sem sla k njemu zaradi luskavice. No, to, da gre za luskavico, je ugotovil on. Dlani mi je gledal priblizno pet sekund, napisal recept za tri kreme in cao. Takrat sem pomislila, Oh, jaz bi bila tudi dermatologinja! :))

Sla sem pa z napotnico svoje zdravnice, tako da me ni stalo nic.

Hojla!

Oja, bi lahko napisala, katere kreme ti je predpisal za luskavico? Hvala!

Pa še to, če lahko zaupaš, kje se ti pojavlja, samo na rokah, ali še kje drugje?

Lp, Petra

Čisto enako se je meni zgodilo, šla samoplačniško zaradi velikih težav s prhljajem in izpadanjem las. Mislim, da niti 5 minut nisem bila notri, na hitro je celo pogledal lasišče – beri 2 sekundi, ostali čas pa je pisal diagnozo – nedoročeno, pripisal dva šampona, ki sta stanje samo poslabšala in kot opcijo jemanje kontracepcijskih tablet Diane. Skratka, bila sem zelo razočarana in v petih minutah bila ob 7.500 SIT.

Ta povezava ne dela.
Lp

No pozno ampak nikoli prepozno!

Ta Kralj je pa res grozen, čudno, da ima polno ljudi.
Najprej : Riboderm nikoli nisem napisal dosedaj še nikomur!, niti se ne napiše na recept, nato drugo- za prhljaj se Diane ne napiše, zato tega nisem napisal. Iz vsega tega je razvidno samo nekaj: nazadovoljstvo ni z mano ampak očitno ljudje niso zadovoljni z ničemer. Pri nas so naročeni na 20 minut, za manjše posege 15 minut, zato so take laži zlonamerne in žaljive. Vsak , ki se mu stanje ne izboljša pa ima možnost ponovnega pregleda, ki ga nikoli ne računamo!
Možnsot in pravica vsakega bolnika je, da se pritoži v ambulanto in zdravniku , ki ga je gledal, najlažje se je pod pseudonimom olajšati na internetu!
Žalostno!

Prim. Boris Kralj, dr. med. specialist dermatovenerolog, flebolog *** Dostopnost: Remeda Domžale, tel. 082055436 *** Estetika Fabjan, tel. 042365550

Pozdrvljeni!!!G.Dr. Kralj
Prosim za vaše mnenje.In sicer bila sem pred leti pri vas na obisku, in ste mi takoj ugotovili da imam to bolezen DISKROITNI LUPUS.Zelo ste mi takrat pomagali in glede jemanja zdravila.Skratka sedaj redno hodim v Ljubljano na dermatološko kliniko,a vse že zaman.Najprej sem se zdravila z RESOCHINOM dve leti.Že skoraj eno leto pa z tabletim IMURANOM.Pravkar sem dobila slab izvid da moram prenehati se zdraviti s tem tabletimi.Mene pa najbolj jeza kadar pridem na pregled ali skratka hočejo dati večkrat na poskus druge tablete a vse zaman.Ne vedo niti kaj bi mi lahko še dali zaena zdravila.Kar me to pošteno jeza,kot da sem poskusni zajček .Imam občutek da me ne znajo zdraviti.Prosim za vaše mnenje v čimkrajšem času, preden me pokličejo v bolnico.Bi rada pred tem vaš nasvet ali kasneje obisk pri vas v ordinaciji..S spoštovanjem!!!!

Hvala!!!!

Lep pozdrav!!!

Tanja

drač

Vseskozi se mi po lasišču pojavljajo AKNE. Prosil bi za pomoč, če veste oz., ste imeli kaj podobnega, da preprečim, namreš je zelo boleče… Je mogoče kaj odvisno tudi od šamponov??

Hvala za pomoč

Lp

slučajno sem naletela na tole debato o dr. Kralju in čeprav je že nekoliko zastarela, moram komentirati. dr. Kralj je daleč najboljši dermatolog, kar jih poznam!!! meni je rešil življenje, ko mi je pravočasno izrezal melanom. koliko tistih, ki pljuvate po njem je že komu rešilo življenje??? če potrebuje samo 2 sekundi, da postavi diagnozo, je to pač zato, ker obvlada svoje delo. zame si vedno vzame čas in mi natančno pogleda vsa znamenja, tudi s fotofinderjem, ki ga veliko dermatologov sploh nima. tudi za samoplačniški pregled ima tarife veliko nižje kot večina dermatologov. če ima dolgo čakalno dobo, je to pač zato, ker je najboljši! do mene je bil vedno 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} strokoven in prijazen, pa še hudo fejst dec je-;)

Pozdravljeni,

pri sinu staremu 11 let, sem pred enim mesecem na njegovem lasišču odkrila cca 1cm velik ovalni predel brez las, blizu središča lasišča po enem mesecu se ni spremenil, včeraj pa sem opazila še črtico brez las, cca 2cm dolgo in 2-3mm široko. Zelo sem zaskrbljena, kako naprej. Zanima me ali je ta reakcija lahko povezana z Kandido, ker je bil test pri Bioresonanci pozitiven, test naj bi sedaj bil neg., vendar ima še vedno občasne težave z prebavo, zelo težko ga pripravim h uživanju zelenjave,oreščkov in druge zdrave hrane. Imel je tudi alergijo na laktozo, katera je tudi sanirana. Labaratorijski testi niso kazali povečanost imunoglobulinov, tako, da ga splošna zdravnica ni dala na nadaljno testiranje.
Kakšno je vaše mnenje, kakšne analize krvi bi še lahko naredila preden prideva k vam na pregled?

Srčna hvala za vsak vaš odgovor.

LP,Sretena

Malo zastarela tema ampak vseeno…k dr. Kralju hodim že vsaj 10 let (1x letno), večinoma samoplačniško, sem ter tja pa “nafehtam” osebno zdravnico za napotnico, ker imam veliko znamenj po telesu.

Prijazen in strokoven, vsa znamenja je odstranil zelo lepo in skoraj ni vidnih brazgotin.
Poleg tega prostovoljno odgovarja na vprašanja na medover.net.

Komur ni všeč in se pritožuje glede cen, naj gre pač drugam ali naj čaka na napotnico.

Hvala dr.Kralj! Toplo priporčam!!

Tudi jaz sem bila pri dr.Kralju.
Pa moj sin in oče tudi.
Do nas vseh je bil zmeraj prijazen in strokoven.
Hodimo k njemu občasno že par let.
V vsem tem času me je samo enkrat odpravil bolj na hitro,drugače pa je zelo v redu.
K njemu gremo zmeraj samoplačnišniko,pa še takrat je včasih potrebno malo počakati.
Ravnozdaj ima sin neke težave in ga bom spet k njemu naročila.
Je zelo dober zdravnik in ga toplo priporočam.

Jatz sem imela leta 2008 odstranjeno pigmentno znamenje in nikoli od njega nisem prejela nikakršnega izvida. Šla sem samoplačniško, rečeno mi je bilo, da me bodo primeru kake težave poklicali po telefonu ali mi sporočili, č eje kaj narobe, pa nisem dobila ničesar. Tako je ostalo, osebna zdravnica mi ej omenila, da bi bilo dobro, če bi imela izvid.
Ima kdo kakšno idejo kako lahko po vseh teh letih pridem do izvida? Bilo je v Murglah, sedaj ga ni več tam.

Jaz pa že nekaj let opažam, da iz vseh revij in oddaj ‘skačejo’ opozorila o nevarnosti melanoma.
Mene se je to tako dotaknilo, da vsak dan živim dobesedno v strahu pred to smrtonosno boleznijo.
Redno se pregledujem po ABCDE znakih.
In vedno se mi zdi, da bi bila lahko dva ali celo tri znamenja potencialno sumljiva.

Ko pa prideš k RAZLIČNIM dermatologom, te pa pregledajo v 2 minutah.
Zame osebno malce prehito.
In potem se sekiram, ali so sploh vse dobro videli.
Ali menite, da kljub ‘hitrosti’ že zaradi dolgoletne izkušenosti in profesionalnosti vse takoj opazijo?
Hvala za odgovore.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close